همه چیز درباره جراحی پلک

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی ، یکی از پر متقاضی ترین عمل های زیبایی صورت ، بوده که با رفع ایرادات پلک ها ، از طریق برداشت پوست و کیسه های چربی مضاعف ، به افزایش جذابیت چشم ها کمک می کند ؛ امکان انجام این جراحي زیبایی ، بر روی هر دو پلک پایین و بالا به طور همزمان و همچنین تنها بر روی یکی از آن ها وجود دارد.

لازم به ذکر است ؛ در بسیاری از مواقع ، افتادگی پلک به قدری شدید است که با تاری دید ، همراه خواهد بود ؛ در این زمان ، انجام عمل جراحي پلک علاوه بر بهبود فرم ظاهری پلک ها ، منجر به بهبود بینایی نیز می شود ؛ بنابراین ، جراحي پلک علاوه بر جنبه زیبایی ، جنبه درمانی نیز دارد.

جراحی پلک

جراحي پلک چگونه انجام می شود ؟

پزشک ، به منظور جلوگیری از باقی ماندن جای اسکارها ، برش های مورد نیاز را در سطح داخلی پلک یا در امتداد خطوط طبیعی پوست ، ایجاد می کند ؛ سپس ، جهت اصلاح فرم ظاهری پلک ها ، پوست مضاعف را برداشته و کیسه های چربی را نیز جا به جا کرده یا برمی دارد ؛ در نهایت ، پس از اعمال تغییرات مورد نیاز ، برش های ایجاد شده ، بخیه زده می شوند ؛ لازم به ذکر است ، در انتهای عمل ، پلک ها پانسمان نشده و تنها بر روی بخیه ها ، چسب یا نوارهای جراحي قرار می گیرد.

همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد ؛ عمل پلک ، به دو دسته جراحی پلک تحتانی و فوقانی تقسیم می گردد که در ادامه ، درباره آن ها توضیح داده ایم.

  1. جراحی پلک فوقانی : در حین انجام جراحی پلک بالا ، با ایجاد برش در میان چین و چروک های طبیعی پلک بالا و برداشت پوست ، عضله و کیسه چربی مضاعف ، افتادگی پلک برطرف می گردد.
  2. جراحی پلک تحتانی :  در حین انجام جراحی پلک پایین ، با توجه به تغییرات مورد نیاز ، برش ها در یکی از نواحی درون پلک زیرین یا پایین مژه ها ایجاد شده و سپس اصلاحات مورد نیاز انجام می شوند.

 

 

هزینه جراحی پلک

عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک فوقانی تحت بی حسی موضعی بدون بی هوشی و همچنین تحت بی هوشی عمومی قابل انجام می باشد. اما با توجه به اینکه این عمل تحت بی هوشی عمومی در محیط کنترل شده اتاق عمل همراه با امکانات بیشتری می باشد و با توجه به اینکه با پیشرفت های جدید و کشف دارو های کم عارضه جدید ، نتایج این عمل از نظر زیبایی ، تحت بی هوشی های سبک در اتاق عمل بهتر می باشد. البته هزینه اعمال جراحی تحت بی هوشی سبک مقداری بیشتر است.
بسیاری از بیماران به علت کاهش هزینه ها و ترس از بی هوشی درخواست انجام اعمال جراحی تحت بی حسی موضعی را دارند.

توصیه دکتر محمد علی زرین قلم :

خدمت آن دسته از عزیزان عرض می کنم ؛ بنده در تجربه این چند ساله و انجام این عمل در هر دو شرایط ، با توجه به نتایج مطلوب تر زیبایی و داروهای کم عارضه جدید بی هوشی ، انجام این عمل را تحت بی هوشی سبک در محیط استاندارد اتاق عمل ، توصیه می نمایم.