العربیة

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

جراحی پلک در مشهد

بلفاروپلاستی ، یکی از پر متقاضی ترین عمل های زیبایی صورت ، بوده که با رفع ایرادات پلک ها ، از طریق برداشت پوست و کیسه های چربی مضاعف ، به افزایش جذابیت چشم ها کمک می کند ؛ امکان انجام این جراحی زیبایی ، بر روی هر دو پلک پایین و بالا به طور همزمان و همچنین تنها بر روی یکی از آن ها وجود دارد. لازم به ذکر است ؛ در بسیاری از مواقع ، افتادگی پلک به قدری شدید است که با تاری دید ، همراه خواهد بود ؛ در این زمان ، انجام عمل جراحی پلک در مشهد علاوه بر بهبود فرم ظاهری پلک ها ، منجر به بهبود بینایی نیز می شود ؛ بنابراین ، عمل پلک علاوه بر جنبه زیبایی ، جنبه درمانی نیز دارد. اگر متقاضی انجام این روش در مشهد هستید اما از انجام آن می ترسید یا نمی دانید که آیا کاندید مناسبی برای انجام این پروسه هستید یا خیر به طور حتم این مقاله از سایت دکتر محمدعلی زرین قلم ، بهترین جراح صورت و بینی مشهد ، برای شما مفید خواهد بود و به شما در روند تصمیم گیری کمک خواهد کرد.

جراحی پلک در مشهد - دکتر زرین قلم

جراحی پلک در مشهد با دکتر زرین قلم ، چگونه انجام می شود ؟

دکتر محمد علی زرین قلم ، بهترین جراح پلک در مشهد ، به منظور جلوگیری از باقی ماندن جای اسکارها ، برش های مورد نیاز را در سطح داخلی پلک یا در امتداد خطوط طبیعی پوست ، ایجاد می کند ؛ سپس ، جهت اصلاح فرم ظاهری پلک ها ، پوست مضاعف را برداشته و کیسه های چربی را نیز جا به جا کرده یا برمی دارد ؛ در نهایت ، پس از اعمال تغییرات مورد نیاز ، برش های ایجاد شده ، بخیه زده می شوند ؛ لازم به ذکر است ، در انتهای عمل پلک ، پلک ها پانسمان نشده و تنها بر روی بخیه ها ، چسب یا نوارهای جراحی قرار می گیرد. همانطور که در ابتدای مقاله ذکر شد ؛ بلفاروپلاستی ، به دو دسته تحتانی و فوقانی تقسیم می گردد که در ادامه ، درباره آن ها توضیح داده ایم.

 • عمل زیبایی پلک فوقانی :

در حین انجام جراحی پلک بالا ، با ایجاد برش در میان چین و چروک های طبیعی پلک بالا و برداشت پوست ، عضله و کیسه چربی مضاعف ، افتادگی پلک برطرف می گردد.

 • عمل زیبایی پلک تحتانی : 

طی انجام این عمل ، با توجه به تغییرات مورد نیاز ، برش ها در یکی از نواحی درون پلک زیرین یا پایین مژه ها ایجاد شده و سپس اصلاحات مورد نیاز انجام می شوند.

جراحی پلک بالا

عمل زیبایی پلک بالا برای کاهش تجمعات بافت چربی در ناحیه ای که اغلب حالت افتاده داشته و باعث آسیب دیدن بینایی می شود انجام می پذیرد. یک برش ریز در خطوط چین پلک های بالایی ایجاد می شود. هدف از ایجاد برش در این خطوط ، پنهان کردن جای زخم بر جای مانده بعد از جراحي پلک در آن می باشد. عمل پلک بالا توسط جراح بلفاروپلاستی خوب در مشهد یا دیگر شهر های ایران می تواند عملکرد کامل چشم ها را بازیابی کرده و باعث ایجاد شکل ظاهری بازتر و جوان تر در چشم ها شود.

جراحی پلک پایین

عمل پلک پایین ناحیه زیر چشم ها را به منظور اصلاح حلقه های تیره دور چشم ، حالت پف کردگی و چین و چروک های واقع در این ناحیه درمان می کند. در این فرایند ، برشی در داخل پلک پایین ایجاد می شود و از طریق آن ، پوست آویزان و چربی اضافی برداشته شده و سپس ماهیچه های آن ناحیه سفت می شوند. جراحی پلک پایین متناسب با دغدغه های منحصر به فرد شما ، شکل اختصاصی و سفارشی دارد. پزشک خوب به شما در تعیین شکل مناسب جراحی جهت دستیابی به نتیجه مطلوب کمک کرده و در برخی موارد جراحی هر دو پلک را توصیه می کند.

مزایای بلفاروپلاستی

جراحی پلک می تواند یک بهبود قابل ملاحظه برای افرادی که از حساسیت مکرر یا کاهش میدان دید در اثر وجود پوست و چربی اضافی در اطراف چشم ها رنج می برند، تلقی شود. بلفاروپلاستی در مشهد با دکتر محمد علی زرین قلم ، می تواند جنبه های متعدد زندگی از جمله موارد زیر را بهبود بخشد :

 • افزایش میدان دید
 • کاهش حسایت و ساییدگی پوست
 • ایجاد شکل ظاهری صاف تر در چشم ها
 • جوان تر به نظر رسیدن بیمار
 • دیده شدن بیشتر آرایش
 • کاهش خطوط، چین ها، و چروک ها در ناحیه چشم
 • کمک به بیمار در داشتن حس زیبایی و جذابیت بیشتر
 • ایجاد شکل ظاهری بازتر، شاداب تر و جذاب تر در چشم ها
 • کاهش حس نارضایتی از ظاهر و افزایش حس اعتماد به نفس

جراحی پلک - دکتر زرین قلم

چه کسانی داوطلب ایده آل جراحی پلک در مشهد هستند ؟

اگر در اطراف چشم های شما مقدار زیادی چین و چروک، خط و خطوط و بافت و چربی اضافی وجود دارد، داوطلب خوبی برای جراحی زیبایی پلک در مشهد ، محسوب می شوید. فاکتورهای دیگری که شما را به یک داوطلب ایده آل برای این روش در شهر مشهد یا دیگر شهر های کشور تبدیل می کنند دید مختل شده در اثر وجود پوست اضافی در اطراف چشم است. به صورت کلی بهترین داوطلبین برای بلفاروپلاستی افرادی هستند که دارای سلامت عمومی خوب بوده ، سیگاری نباشند و به هیچ بیماری چشمی جدی نیز مبتلا نباشند. همچنین داشتن ماهیچه و عضله سالم صورت نیز یکی از فاکتورهای مهم محسوب می شود. افرادی که به بیماری چشمی از قبیل آب سیاه یا انفصال شبکیه، ناهنجاری های تیروئید ، دیابت ، بیماری قلبی عروقی یا فشار خون بالا مبتلا هستند ، داوطلب ایده آلی برای این جراحی به شمار نمی آیند.

ریکاوری جراحی زیبایی پلک

 • جراحی پلک در مشهد ، تهران ، کرج یا سایر شهر های ایران بر حسب ترجیحات بیمار و دامنه کار جراحی مورد نیاز، تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. این یک روند سرپایی می باشد و شما در روز عمل پس از تکمیل روند می توانید به منزل بازگردید.
 • ریکاوری برای بیشتر بیماران بین 10 تا 14 روز طول می کشد. آن ها تورم و کبودی ملایمی را تجربه می کنند که اغلب در طول هفته اول فروکش می کند. در سراسر دوره ریکاوری ، باید از ورزش های سنگین یا هر فعالیتی که بتواند امکان خونریزی یا تورم را تشدید کند ، خودداری کنید.
 • تورم و کبودی بعد از عمل پلک بالا اغلب 5 تا 7 روز و پس از عمل بلفاروپلاستی پلک پایین بین 7 تا 10 روز طول می کشد. پس از آن تورم و کبودی باقی مانده به وسیله آرایش کردن قابل پوشش دادن است.
 • برش پلک بالا معمولاً بطور کامل ظرف 1 تا 3 ماه محو می شود. برش های پلک پایین در طول 1 ماه ناپدید شده و در زیر مژه ها یا در داخل خود پلک پنهان می شوند.
 • بخیه ها معمولاً بعد از 3 یا 4 روز کشیده می شوند.
 • بخش عمده ای از تورم و نیز دیگر عوارض جانبی ، اغلب ظرف 2 هفته فروکش می کند.

بیماران می توانند با روش های زیر زمان بهبودی را سرعت بخشند :

 • خوابیدن با قرار دادن سر در موقعیت بالاتر از بدن در طول یک هفته اول بعد از جراحی پلک
 • بکارگیری کمپرس سرد در سه روز اول بعد از عمل
 • دنبال کردن یک رژیم سالم حاوی پروتئین فراوان و نوشیدن مقدار زیاد آب
 • مصرف کلیه داروهای تجویز شده
 • از انجام ورزش و فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • به مدت 2 هفته بعد از جراحی ، بیمار نباید از لنزهای تماسی چشم استفاده کرده و باید از آرایش کردن نیز خودداری کند.
 • اغلب به بیماران توصیه می شود تا در زمان رفتن به فضای باز ، به مدت 2 هفته جهت محافظت از چشم ها در برابر نور خورشید و باد ، از عینک های آفتابی تیره استفاده کنن

نمونه کارهای بلفاروپلاستی در مشهد با دکتر زرین قلم

جراحی پلک با چه روندهایی قابل ترکیب است ؟

 • لیفت ابرو

لیفت ابرو یا لیفت پیشانی ، پوست افتاده ابرو را بالا کشیده و آن را شکل می دهد. لیفت ابرو با از بین بردن چین و چروک و خط و خطوطی که باعث نگرانی ، خسته یا غمگین نشان داده شدن فرد می شود ، باعث صاف شدن صورت و شاداب بنطر رسیدن فرد می شود. اگر چشم ها در اثر پوست اضافی پلک تحت تاثیر قرار گرفته اند ، بلفاروپلاستی پلک می تواند مشکل را در فرد درمان کند.

 • لیفت صورت

نامگذاری این نوع عمل جراحی با این عنوان شاید باعث شود تصور کنید که در طول روند لیفت صورت ، پلک ها نیز درمان می شوند ولی اینطور نیست. قبل یا بعد از عمل زیبایی پلک ، شما می توانید لیفت صورت را به منظور درمان تغییرات مرتبط با سن که بر روی حالت ارتجاعی پوست اثر گذاشته و باعث شل شدن آن و ایجاد چین و چروک ها ، گود شدن گونه ها و آویزان شدن پوست فک شده است ، انجام دهید.

بلفاروپلاستی زیبایی

جراحی پلک زیبایی در این پروسه به کاربردی اشاره می شود که ضرورتی از نظر پزشکی ندارد اما انجام ان سبب جوانی و زیبایی صورت فرد می شود. متاسفانه در اثر تجمع چربی و افزایش سن ، پلک های بالایی و گاه پایین متورم شده ، پف کرده و دچار افتادگی می شوند. این فرایند پیری گاهی باعث تورم پلک ها و افتادگی ان ها می شوند. با بالا رفتن سن به مرور زمان عضلات پوست پلک شل و ضعیف می شود و در بالشتک های چربی آن با تورم بیشتری مشاهده می شود. از دید زیباشناسی این موارد می تواند زیبایی چشم ها و در پی آن صورت را کاهش داده و موجب پیر و خسته شدن چهره فرد شود. متخصصان مختلفی به انجام عمل زیبایی پلک مجاز می باشند که عبارتند از متخصصان چشم ، گوش و حلق و بینی و غیره

بلفاروپلاستی درمانی

آن دسته از جراحی های پلکی که به دلیل وجود مشکل در پلک ها و آناتومی آن ها انجام می شود ، درمانی محسوب می شوند. از دید پزشکی این دسته از عمل ها مهم و یا ضروری می باشند. بلفاروپلاستی درمانی زمانی انجام می شود که پوست اضافی پلک ها باعث سنگینی آن ها شده و موجب اختلال در دید افراد شود. گاهی نیز با توجه به تورم پلک پایین و بالا ، عینک زدن یا قرار دادن لنزهای طبی دشوار می باشد که با جراحی پلک می توان آن ها را رفع کرد. اغلب مواقع پوست اضافی پلک به دلیل سنگینی ، افراد را مجبور می کند برای دید بهتر ، پلک را از عضلات پیشانی بالاتر نگه دارد. با بالا نگه داشتن پلک ، عضلات پیشانی خسته و ناراحت شده که به آن بلفاروپلاستی درمانی گفته می شود.

خطرات و عوارض عمل پلک

عارضه مهمی که پس از جراحی پلک مشاهده می شود ، عدم توانایی بستن چشم ها است. این عارضه در مدت چند هفته پس از این پروسیجر بهبود می یابد. در این زمان می بایست در طول شبانه روز از پانسمان ، بخور و قطره چشمی استفاده کرد تا چشم ها خشک نشود. خطرات دیگر بلفاروپلاستی شامل :

 •  دوبینی
 •  عفونت پلک
 •  بی حسی در پلک ها
 •  کوتاه شدن پلک
 •  تشکیل جای زخم و یا اسکار به صورت واضح
 •  عدم برداشت پوست اضافه به طور کامل
 •  اختلال در قرارگیری پلک ها

بهترین جراح پلک مشهد

با توجه به حساس بودن چشم ، برای انجام بلفاروپلاستی بهتر است به جراح پلک خوب در مشهد مراجعه کرده و نتیجه ایده آل و مطلوبی به دست بیاورید.

 1.  از دوستان خود برای انتخاب یک جراح خوب پرس و جو کنید و یا در گوگل جستجو نمایید.
 2. پس از تحقیق و جست و جو لیستی از بهترین جراحان پلک تهیه کنید و نزد بهترین جراحان روید تا انتظارات خود را از انجام جراحی پلک بازگو کنید.
 3. برای اینکه از انتخاب خود اطمینان داشته باشید ، به مشاهده و بررسی نمونه کارهای پزشک مورد نظرتان بپردازید.
 4. برای مشاهده نمونه کارها و خدمات بهترین جراح به صفحه اینستاگرام و گالری تصاویر آن ها مراجعه کنید.

هزینه جراحی زیبایی پلک 1402 در مشهد

عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک فوقانی تحت بی حسی موضعی بدون بی هوشی و همچنین تحت بی هوشی عمومی قابل انجام می باشد. اما با توجه به اینکه جراحی زیبایی پلک تحت بی هوشی عمومی در محیط کنترل شده اتاق عمل همراه با امکانات بیشتری می باشد و با توجه به اینکه با پیشرفت های جدید و کشف دارو های کم عارضه جدید ، نتایج آن از نظر زیبایی ، تحت بی هوشی های سبک در اتاق عمل بهتر می باشد. البته هزینه اعمال جراحی پلک مشهد یا دیگر شهر های ایران تحت بی هوشی سبک مقداری بیشتر است. بسیاری از بیماران به علت کاهش هزینه ها و ترس از بی هوشی درخواست انجام اعمال عمل زیبایی پلک تحت بی حسی موضعی را دارند.

توصیه دکتر محمد علی زرین قلم ، جراح پلک مشهد :

خدمت آن دسته از عزیزان عرض می کنم ؛ بنده در تجربه این چند ساله و انجام این عمل در هر دو شرایط ، با توجه به نتایج مطلوب تر زیبایی و داروهای کم عارضه جدید بی هوشی ، انجام جراحی پلک در مشهد را تحت بی هوشی سبک در محیط استاندارد اتاق عمل ، توصیه می نمایم.

دکتر محمدعلی زرین قلم

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

نظرات

2.4 5 آرا
Article Rating
ثبت نام
اطلاع از
guest
2 پرسش ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
مونا فرجاد
مونا فرجاد
2 سال ها گذشته

من وقتی موهامو از شقیقه میکشم به سمت بالا خیلی خوب میشه چشمام من نیاز به کشیدن شقیقه دارم یا جراحی پلک ؟

زهره ربانی
زهره ربانی
4 ماه ها گذشته

سلام جراحی پلک تحتانی که بیشتر پوست شل وچروک هستش قیمت چند برای جراحی وآیا با بی‌حسی انجام میشه ومشاوره رایگانه یا خیر؟