ترجیح بسیاری از افرادی که قصد جراحی بینی خود را دارند این است که تغییرات ایجاد شده بر روی بینی شان کاملاً طبیعی و به صورتی باشد که سایرین متوجه انجام این جراحی زیبایی در آن ها نشوند. سوالی که در اینجا به وجود می آید این است که بینی با داشتن چه خصوصیاتی طبیعی به نظر خواهد رسید؟ چنانچه شما هم جزء افرادی هستید که خواستار جراحی بینی طبیعی هستید بهتر است ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

 

چه تغییراتی در جراحی بینی طبیعی به وجود می آید ؟

 • بهبود فرم و شکل ظاهری بینی
 • کاهش اندازه بینی
 • برطرف کردن نا متقارن بودن
 • از بین بردن قوز بر روی بینی
 • تغییر اندازه فاصله بین نوک بینی و لب بالایی
 • جمع کردن پره های پهن
 • درمان کج و انحراف بینی
 • بهبود شکستگی های به وجود آمده در بینی به علت های متفاوت
 • می توان جهت ترمیم در عمل دوم بینی نیز از این روش استفاده کرد.

معیارهای زیبایی شناسی بینی چیست؟

افراد باید حین جراحی زیبایی به این نکته توجه داشته باشند که رسیدن به فرم دلخواه و کوچک کردن بینی الزاماً منجر به زیبا شدن چهره نخواهد شد. بلکه این وجود تناسب بین اجزای صورت و بینی است که موجب زیبا و جذاب تر شدن چهره می شود. به طور مثال فاصله نوک بینی تا چانه و همچنین طول بینی باید با فاصله ای که بین نوک بینی تا خط رویش مو وجود دارد متناسب باشد. چنانچه طول بینی خیلی کوچکتر از حد استاندارد شود این امکان وجود دارد که تناسب بین فاصله هایی که در فوق به آن ها اشاره کردیم برهم خورده و زیبایی فرد تحت تاثیر قرار گیرد. علاوه بر موارد ذکر شده، نسبت عرض لب به عرض بینی نیز باید تناسب داشته باشد؛ در صورتیکه بینی بیش از اندازه پهن یا باریک شود ممکن است تناسبی که باید میان اجزای صورت وجود داشته باشد برهم خورده و این امر موجب نازیبایی افراد گردد.

جراحی بینی طبیعی در مشهد ، دکتر زرین قلم

 

 

خصوصیات عمل بینی طبیعی چیست؟

همواره شاهد رواج برخی موارد همچون سبک خاصی از لباس پوشیدن در دوره هایی از تاریخ بوده و دیده ایم که بعد از مدتی تب و تاب و محبوبیت خود را از دست داده اند که این امر در رابطه با جراحی کردن بینی نیز صادق است. در نهایت این فرم طبیعی بوده است که همواره و در همه زمان ها محبوب بوده و طرفداران زیادی داشته است.

در جراحی کردن بینی به فرم طبیعی ، جراح ساختار بینی را به میزان زیاد دستکاری نکرده و تنها اقدام به برطرف کردن ایرادات آن همچون کجی، قوز، افتادگی و غیره می نماید. پل بینی در عمل جراحی به فرم طبیعی صاف بوده ولی در صورت تقاضای بیمار ممکن است انحنای بسیار خفیفی در آن ایجاد گردد. همچنین در این فرم از بینی خبری از سربالا شدن نوک بینی نیست. نکته مهم در رابطه با جراحی بینی طبیعی این است که هر دو نوع بینی گوشتی و استخوانی را می توان به این فرم جراحی کرد.

 

جراحی بینی طبیعی توسط بهترین جراح بینی در مشهد

قبل از جراحی بینی طبیعی چه باید کرد؟

 • در هفته های منتهی به عمل جراحی شما باید برخی داروها، مکمل ها و داروهای گیاهی را تغییر داده یا مصرف آن ها را متوقف کنید. برای مثال، جراح به شما توصیه می کند که از مصرف رقیق کننده های خون از قبیل آسپرین یا ایبوپروفن دو هفته قبل از جراحی خودداری کنید.
 • اگر سیگاری هستید باید مصرف محصولات تنباکو را ماه ها قبل از جراحی ترک کنید؛ نیکوتین می تواند بر روی جریان خون و نحوه واکنش بدن شما به جراحی تاثیر بگذارد.
 • اقدامات قبل از جراحی در واقع مدت ها قبل از انجام جراحی آغاز می شود؛ از قبل داروهای تجویز شده را تهیه کنید بطوریکه به محض نیاز به آن ها در دسترس تان قرار داشته باشد. یک یا دو هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید تا زمان کافی برای سپری کردن دوره ریکاوری در اختیار داشته باشید.
 • حتماً از یکی از دوستان یا نزدیکان خود بخواهید تا بعد از جراحی به شما کمک کند. از آنجایی که بعد از جراحی احساس خواب آلودگی می کنید، لازم است شخص دیگری رانندگی را به عهده گرفته و شما را به منزل برساند. همچنین شما برای انجام مسئولیت های روزمره خود به کمک نیاز خواهید داشت.
 • محل استراحت و تخت خواب خود را به گونه ای مرتب کنید که بتوانید برای کمک به تخلیه ترشحات نواحی درمان شده، در حالت لم داده قرار گرفته و سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن تان قرار دهید. این کار با قرار دادن چند بالش، به راحتی قابل انجام است.

جراحی بینی طبیعی برای کدام از اشخاص مناسب نمی باشد ؟

روند عمل بینی ، ایمن و کم تهاجم به شمار می رود اما این پروسه نیز به علت میزان تغییرات اعمال شده بر روی بینی گاها برای برخی از افراد مناسب نمی باشد. به علت اینکه از مواد بیهوشی عمومی جهت انجام رینوپلاستی استفاده می شود ، آنان که به بیماری قلبی و عروقی مبتلا هستند به آن ها توصیه می شود که از انجام این روند پرهیز کنند. عارضه دیابت در فرد موجب تاخیر در ورند بهبود زخم ها می شود که عمل بینی طبیعی نیز برای این گروه مبتلا به بیماری دیابت نیز مناسب نخواهد بود زیرا بهبود و درمان بخیه و زخم ها دردسر ساز بوده و به مشکل بر میخورند.

همانطور که در مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی طبیعی  بارها تکرار شدهاست که از نوشیدن و مصرف الکل بپرهیزید و همچنین استعمال دخانیات را کنار بگذارید ، باید به عرض برسانیم که انجام عمل دماغ به فرم طبیعی برای اشخاصی که مصرف بالای الکل و نیکوتین دارند مناسب نخواهد بود. زیرا این عوامل ذکر شده تاثیر گذاری بالایی در سیستم ایمنی بدن دارند و ممکن است درصد خونریزی را بیشتر از شرایط عادی کند.

اما این افراد اگر تمایل به انجام پروسه زیبایی و درمانی فوق را دارند بهترین راهکار ترک الکل و نیکوتین است زیرا استفاده این مواد نه تنها به سلامت جسم آسیب می رساند بلکه مانعی است برای بهبودی شما پس از متد رینوپلاستی است. کم خونی شدید نیز یکی دیگر از مواردی است که اگر فرد به آن ابتلا دارد بایستی تحت نظر بهترین جراح بینی مشهد یک دوره درمان را سپری کند سپس به پروسه بینی بپردازد. اما در انتها میر سیم به بانوان بارداری که به فکر ایجاد تغییر در فرم بینی خود افتاده اند. این اشخاص در ابتدا بایستی تمرکز خود را بر روی سلامت جنین و خود بگذارند و زمان دیگری را برای انجام جراحی بینی طبیعی در نظر بگیرند.

 

سن مناسب جهت جراحی بینی طبیعی :

بدن هر انسانی در تمام دوره بلوغ در حال رشد و تکامل است. اتمام و تکامل این رشد اعضای بدن عمدتا تا 18 سالگی به طول می انجامد و این بدین معناست که اشخاص جوان می توانند از این سنین به بعد رینوپلاستی طبیعی را انجام دهند. زیرا بعد از تکمیل شدن پروسه بلوغ فرم دماغ فرد دیگر دستخوش تغییر نخواهد شد و نتیجه نهایی ثابت و ماندگار می ماند. اما اگر قبل از تکمیل شدن این روند به هر علتی جراحی بینی طبیعی را انجام دهید ، این احتمال وجود دارد که شکل نهایی بینی دستخوش تغییراتی شود که خوشایند نمی باشد.

تفاوت عمل بینی طبیعی با فانتزی

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که افراد از پزشک خود می پرسند این است که تفاوت جراحی بینی طبیعی با  فرم فانتزی در چه چیزی می باشد ؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم درعمل به فرم طبیعی همانطور که از نامش پیداست جراح سعی بر این دارد که تنها نقایص بینی را برطرف نماید و حتی الامکان اندازه طبیعی آن را حفظ کند. لذا در این نوع عمل های جراحی ، تغییراتی که جهت اصلاح بینی انجام می شود کمتر می باشد تا بتوان با استفاده از آن تناسب و هارمونی زبیعی تری به چهره افراد بخشید.

در حالی که در جراحی بینی فانتزی که به صورت عامیانه به جراحی عروسکی نیز معرف است ، بینی متقاضی بیش از اندازه کوچک شده و میزان سر بالا شدن آن بیشتر از بینی های که دارای فرم طبیعی هستند می باشد. باید حتما به این نکته توجه داشت که باید برای انجام این پروسه از یک پزشک متخصص ، کار ازموده ، مجرب و متبحر کمک گرفت تا به دلیل کوچک شدن سایز بینی و سوراخ های آن ، فرد با مشکلات تنفسی یا ضعف بویایی و دیگر مشکلات رو به رو نشود.

از دیگر تفاوت میان فرم فانتزی و طبیعی می توان به این مورد اشاره کرد که پس از انجام جراحی بینی طبیعی در صورتی که فرد از نتیجه ناراضی باشد خیلی راحت تر و سریع تر می تواند نتایج را تغیر دهد و فرمی دیگر را انتخاب کند. در حالی که در فرم فانتزی اعمال تغییر بسیار سخت بوده و مطمئناً پزشک در زمان اعمال تغییرات با چالش های سنگین و سختی رو به رو خواهد شد.

 

جراحی بینی طبیعی

جراحی بینی طبیعی ترمیمی

در برخی مواقع بیمار برای دومین بار اقدام به عمل بینی می کند. این اتفاق عمدتا بر اثر بروز حادثه ای ، رخ می دهد که به ناچار مجبور به جراحی مجدد بینی خواهد شد. برای رفع نواقص به وجود آمده بهتر است عمل بینی طبیعی را انتخاب کرد زیرا موجب کمترین تغییرات در فرم بینی خواهد شد. به خاطر داشته باشید که شما در جراحی اولیه تغییرات دلخواه را بر روی تیغه بینی ، پهنا و نوک بینی اعمال کرده اید گفتنی است که در عمل ثانویه بینی به فرم طبیعی بایستی هدف را بر روی رفع عیوب پیش آمده گذاشت که بتوان نتیجه نهایی رضایت بخشی را از جراحی بینی به دست آورد.

انواع تکنیک های عمل بینی طبیعی

عمل بینی در راستای زیبایی و درمانی صورت می گیرد ، در هر دو صورت پروسه مذکور با استفاده از دو تکنیک باز و بسته اجرا می شود. در مواقعی که برش درون سوراخ های بینی ایجاد می شود به روش بسته شناخته می شود و در زمانی که برش ریزی در زیر تیغه بینی ایجاد می شود را جراحی بینی به روش باز می گویند.گفتنی است که در روش جراحی باز جراح دید وسیع تری به شرایط و تغییرات دارد و در رینوپلاستی به روش بسته بخاطر دید کمتری که وجود دارد نیازمند مهارت بسیار زیاد جراح می باشد.

عمدتا برای افراد این سوال پیش می آید که کدام یک از تکنیک های گفته شده در جراحی بینی طبیعی مناسب تر است؟ بهتر است بدانید که انتخاب نوع جراحی از سوی پزشک صورت می گیرد و بخاطر داشته باشید که هر یک از تکنیک های گفته شده در ارتباط با جراحی بینی بر اساس شرایط هر شخص انتخاب می شود زیرا هر کدام از روش های باز و بسته ، ویژگی های مختص به خود را دارند در نتیجه بایستی متناسب با شرایط بینی افراد انتخاب و به کار گرفته شوند.

بعد از عمل بینی طبیعی چه باید کرد؟

جراح شما بعد از روند، اسپلینت سیلیکون را به منظور کمک به هدایت استخوان و غضروف در بینی شما قرار می دهد. این اسپلینت در حدود یک هفته در بینی شما باقی می ماند. اگر عینک می زنید، آن را با چسب به پیشانی تان بچسبانید بگونه ای که در طول مراحل اولیه ریکاوری، بر روی بینی تان قرار نگیرد. شما باید از فعالیت های سنگین حداقل به مدت دو هفته یا تا زمان صلاحدید جراح برای از سر گیری فعالیت های نرمال خودداری کنید. به منظور اجتناب از خیس شدن زخم ها، باید به جای دوش گرفتن حمام کنید. دنبال کردن دستورالعمل های پس از جراحی، به شما در کسب نتایج طبیعی که به دنبال آن هستید کمک خواهد کرد. برای اینکه یک جراحی بینی طبیعی داشته باشید باید تمام تلاش خود را در انتخاب بهترین جراح بینی مشهد ، به کار ببندید.

هزینه جراحی بینی طبیعی

در مقاله جامع و کاملی که در رابطه با هزینه جراحی بینی در مشهد توسط بهترین دکتر عمل بینی مشهد تهیه شده و در سایت موجود است تمامی هزینه های انجام جراحی و عوامل تاثیر گذار بر آن را بررسی کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به آن مراجعه کنید.