ترجیح بسیاری از افرادی که قصد جراحی بینی خود را دارند این است که تغییرات ایجاد شده بر روی بینی شان کاملاً طبیعی و به صورتی باشد که سایرین متوجه انجام این جراحی زیبایی در آن ها نشوند. سوالی که در اینجا به وجود می آید این است که بینی با داشتن چه خصوصیاتی طبیعی به نظر خواهد رسید؟ چنانچه شما هم جزء افرادی هستید که خواستار جراحی بینی طبیعی هستید بهتر است ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

 

معیارهای زیبایی شناسی بینی چیست؟

افراد باید حین جراحی زیبایی به این نکته توجه داشته باشند که رسیدن به فرم دلخواه و کوچک کردن بینی الزاماً منجر به زیبا شدن چهره نخواهد شد. بلکه این وجود تناسب بین اجزای صورت و بینی است که موجب زیبا و جذاب تر شدن چهره می شود. به طور مثال فاصله نوک بینی تا چانه و همچنین طول بینی باید با فاصله ای که بین نوک بینی تا خط رویش مو وجود دارد متناسب باشد. چنانچه طول بینی خیلی کوچکتر از حد استاندارد شود این امکان وجود دارد که تناسب بین فاصله هایی که در فوق به آن ها اشاره کردیم برهم خورده و زیبایی فرد تحت تاثیر قرار گیرد. علاوه بر موارد ذکر شده، نسبت عرض لب به عرض بینی نیز باید تناسب داشته باشد؛ در صورتیکه بینی بیش از اندازه پهن یا باریک شود ممکن است تناسبی که باید میان اجزای صورت وجود داشته باشد برهم خورده و این امر موجب نازیبایی افراد گردد.

 

 

خصوصیات جراحی بینی طبیعی چیست؟

همواره شاهد رواج برخی موارد همچون سبک خاصی از لباس پوشیدن در دوره هایی از تاریخ بوده و دیده ایم که بعد از مدتی تب و تاب و محبوبیت خود را از دست داده اند که این امر در رابطه با جراحی کردن بینی نیز صادق است. در نهایت این فرم طبیعی بوده است که همواره و در همه زمان ها محبوب بوده و طرفداران زیادی داشته است. در جراحی کردن بینی به فرم طبیعی ، جراح ساختار بینی را به میزان زیاد دستکاری نکرده و تنها اقدام به برطرف کردن ایرادات آن همچون کجی، قوز، افتادگی و غیره می نماید. پل بینی در عمل جراحی به فرم طبیعی صاف بوده ولی در صورت تقاضای بیمار ممکن است انحنای بسیار خفیفی در آن ایجاد گردد. همچنین در این فرم از بینی خبری از سربالا شدن نوک بینی نیست. نکته مهم در رابطه با جراحی بینی طبیعی این است که هر دو نوع بینی گوشتی و استخوانی را می توان به این فرم جراحی کرد.

 

 

قبل از جراحی بینی طبیعی چه باید کرد؟

  • در هفته های منتهی به عمل جراحی شما باید برخی داروها، مکمل ها و داروهای گیاهی را تغییر داده یا مصرف آن ها را متوقف کنید. برای مثال، جراح به شما توصیه می کند که از مصرف رقیق کننده های خون از قبیل آسپرین یا ایبوپروفن دو هفته قبل از جراحی خودداری کنید.
  • اگر سیگاری هستید باید مصرف محصولات تنباکو را ماه ها قبل از جراحی ترک کنید؛ نیکوتین می تواند بر روی جریان خون و نحوه واکنش بدن شما به جراحی تاثیر بگذارد.
  • اقدامات قبل از جراحی در واقع مدت ها قبل از انجام جراحی آغاز می شود؛ از قبل داروهای تجویز شده را تهیه کنید بطوریکه به محض نیاز به آن ها در دسترس تان قرار داشته باشد. یک یا دو هفته از محل کار خود مرخصی بگیرید تا زمان کافی برای سپری کردن دوره ریکاوری در اختیار داشته باشید.
  • حتماً از یکی از دوستان یا نزدیکان خود بخواهید تا بعد از جراحی به شما کمک کند. از آنجایی که بعد از جراحی احساس خواب آلودگی می کنید، لازم است شخص دیگری رانندگی را به عهده گرفته  و شما را به منزل برساند. همچنین شما برای انجام مسئولیت های روزمره خود به کمک نیاز خواهید داشت.
  • محل استراحت و تخت خواب خود را به گونه ای مرتب کنید که بتوانید برای کمک به تخلیه ترشحات نواحی درمان شده، در حالت لم داده قرار گرفته و سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن تان قرار دهید. این کار با قرار دادن چند بالش، به راحتی قابل انجام است.

 

 

بعد از جراحی بینی طبیعی چه باید کرد؟

جراح شما بعد از روند، اسپلینت سیلیکون را به منظور کمک به هدایت استخوان و غضروف در بینی شما قرار می دهد. این اسپلینت در حدود یک هفته در بینی شما باقی می ماند. اگر عینک می زنید، آن را با چسب به پیشانی تان بچسبانید بگونه ای که در طول مراحل اولیه ریکاوری، بر روی بینی تان قرار نگیرد. شما باید از فعالیت های سنگین حداقل به مدت دو هفته یا تا زمان صلاحدید جراح برای از سر گیری فعالیت های نرمال خودداری کنید. به منظور اجتناب از خیس شدن زخم ها، باید به جای دوش گرفتن حمام کنید. دنبال کردن دستورالعمل های پس از جراحی، به شما در کسب نتایج طبیعی که به دنبال آن هستید کمک خواهد کرد. برای اینکه یک جراحی بینی طبیعی داشته باشید باید تمام تلاش خود را در انتخاب یک جراح بینی ماهر به کار ببندید.

تفاوت جراحی بینی طبیعی با فانتزی

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که افراد از پزشک خود می پرسند این است که تفاوت جراحی کردن بینی به فرم طبیعی با فانتزی در چه چیزی می باشد؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم درعمل به فرم طبیعی همانطور که از نامش پیداست جراح سعی بر این دارد که تنها نقایص بینی را برطرف نماید و حتی الامکان اندازه طبیعی آن را حفظ کند. لذا در این نوع عمل های جراحی ، تغییراتی که جهت اصلاح بینی انجام می شود کمتر می باشد تا بتوان با استفاده از آن تناسب و هارمونی زبیعی تری به چهره افراد بخشید.
در حالی که در جراحی بینی فانتزی که به صورت عامیانه به جراحی عروسکی نیز معرف است ، بینی متقاضی بیش از اندازه کوچک شده و میزان سر بالا شدن آن بیشتر از بینی های که دارای فرم طبیعی هستند می باشد. باید حتما به این نکته توجه داشت که باید برای انجام این پروسه از یک پزشک متخصص ، کار ازموده ، مجرب و متبحر کمک گرفت تا به دلیل کوچک شدن سایز بینی و سوراخ های آن ، فرد با مشکلات تنفسی یا ضعف بویایی و دیگر مشکلات رو به رو نشود.
از دیگر تفاوت میان فرم فانتزی و طبیعی می توان به این مورد اشاره کرد که پس از انجام جراحی به فرم طبیعی در صورتی که فرد از نتیجه ناراضی باشد خیلی راحت تر و سریع تر می تواند نتایج را تغیر دهد و فرمی دیگر را انتخاب کند. در حالی که در فرم فانتزی اعمال تغییر بسیار سخت بوده و مطمئناً پزشک در زمان اعمال تغییرات با چالش های سنگین و سختی رو به رو خواهد شد.

جراحی بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی طبیعی

در مقاله جامع و کاملی که در رابطه با هزینه جراحی بینی تهیه شده و در سایت موجود است تمامی هزینه های انجام جراحی و عوامل تاثیر گذار بر آن را بررسی کرده ایم. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به آن مراجعه کنید.