جراحی گوش که در اصطلاح پزشکی ، تحت عنوان اتوپلاستی نیز شناخته می شود ؛ بر روی رفع ایرادات ظاهری گوش ( نقایص مادرزادی ، مشکلاتی که در اثر رشد ایجاد شده و همچنین ایرادات ایجاد شده در طی حوادث ) تمرکز می کند و با اصلاح آن ها ، فرم ظاهری گوش ها را به حالت طبیعی برگردانده و موجب افزایش اعتماد به نفس افراد ، می گردد. با این مقاله از سایت دکتر محمد علی رزین قلم ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مشهد ، همراه باشید تا با این نوع عمل زیبایی گوش در مشهد ، بیشتر آشنا شوید و بدانید که این جراحی برای چه افراد مناسب می باشد.

جراحی گوش در مشهد - دکتر زرین قلم

علت بدشکلی های گوش خارجی چیست ؟

در اکثر موارد ؛ علل بروز نقص در فرم ظاهری گوش ها ، مادرزادی بوده و از بدو تولد وجود دارد ؛ اما در طی فرایند رشد ، آشکار می شود ؛ گوش های برجسته و گوش های بزرگ تر از حد معمول ؛ از جمله اختلالات مادرزادی در شکل ظاهری گوش ها می باشند. البته ناگفته نماند ؛ بروز نقص در فرم ظاهری گوش ها ، می تواند در اثر بروز حوادث متفاوت نیز ایجاد گردد. در هر حال ؛ می توان با انجام عمل جراحی گوش در مشهد با دکتر زرین قلم ، ناهنجاری های ظاهری گوش ها را برطرف کرد.

اتوپلاستی چگونه انجام می شود ؟

دکتر زرین قلم بهترین جراح گوش در مشهد ، به منظور رفع ایرادات گوش ها در ابتدا ، اقدام به ایجاد برش می کند ؛ لازم به ذکر است ، برش های مورد نیاز در اتوپلاستی با توجه به ناهنجاری موجود ، در یکی از نواحی پشت گوش یا داخل چین های درونی گوش ، ایجاد می گردد. پس از ایجاد برش ، غضروف و پوست اضافه گوش ها حذف شده و غضروف های باقی مانده ، در ناحیه مناسب جایگذاری می گردند ؛ در نهایت ، برش های ایجاد شده ، بخیه زده شده و سپس ، با استفاده از یک باند ، گوش ها بسته می شوند. لازم به ذکر است ؛ احتمال کاهش شنوایی در افراد پس از جراحی گوش ، به علت قرارگیری باند بر روی گوش ها وجود دارد که با برداشتن آن نیز برطرف می گردد ؛ بنابراین ، جای هیچ گونه نگرانی در این باره وجود ندارد.

جراحی گوش - دکتر زرین قلم

چه کسانی داوطلب ایده ال برای جراحی گوش هستند ؟

 • افراد سالم فاقد بیماری تهدید کننده زندگی یا عفونت های گوش مزمن درمان نشده
 • کودکان 5 ساله که غضروف گوش آنها به اندازه کافی پایدار شده است.
 • کسانی که دستورالعمل ها را به خوبی اجرا کرده و همکاری های لازم را انجام می دهند.
 • افرادی که نگاه مثبت و اهداف ویژه ای برای جراحی گوش در ذهن خود دارند.
 • افراد غیر سیگاری
 • عمل گوش یک روند کاملاً شخصی بوده و شما نباید آن را به خواست شخص دیگر انجام دهید.

جراحی زیبایی گوش چه چیزهایی را درمان می کند ؟

 • نارضایتی افراد بزرگسال از جراحی گوش قبلی
 • گوش های بسیار بزرگ – این موقعیت میکروتیا نامیده می شود.
 • گوش های جلو آمده که گاهی در یک یا هر دو طرف، با درجات متغیر، اتفاق می افتد و با ازدست دادن شنوایی، ارتباطی ندارد.

جراحی گوش در مشهد - دکتر زرین قلم

اقدامات قبل از عمل زیبایی گوش چیست ؟

 1. در طول جلسه مشاوره درباره انتظارات و نتیجه مورد نظرتان صحبت کنید.
 2. بهترین جراح اتوپلاستی مشهد را در جریان موقعیت های پزشکی، آلرژی های دارویی و درمان های دارویی خود قرار دهید.
 3. در خصوص داروها، ویتامین ها، مکمل های گیاهی، الکل، تنباکو یا سایر موادی که در حال حاضر در حال مصرف آن هستید با پزشک خود صحبت کنید.
 4. اگر قبلاً جراحی گوش انجام داده اید به دکتر گوش و حلق و بینی خوب در مشهد ، اطلاع دهید.
 5. ارزیابی های پزشکی و تست های آزمایشگاهی را انجام دهید.
 6. داروهای تجویز شده توسط بهترین جراح گوش در مشهد یا شهر محل سکونت خود را مصرف نموده و طبق دستور وی، داروی قبلی را تنظیم کنید.
 7. سیگار کشیدن را در موعد مقرر شده توسط جراح ، ترک نمایید.
 8. از مصرف آسپرین و داروهای ضد التهاب خاص و مکمل های گیاهی خودداری کنید، چون این مواد می تواند باعث افزایش خونریزی شود.
 9. یک دکتر گوش خوب موقعیت سلامت عمومی، تاریخچه پزشکی و فاکتورهای خطر شما را ارزیابی می کند.
 10. عکس هایی را برای ثبت پزشکی می گیرد.
 11. درباره گزینه ها گفتگو کرده و یک دوره درمان را پیشنهاد می نماید.
 12. درباره نتایج احتمالی و خطرات و مشکلات بالقوه بحث می کند.
 13. درک تمام جنبه های جراحی زیبایی گوش ، حائز اهمیت است. مضطرب بودن نسبت به انجام این جراحی طبیعی می باشد. از گفتگو کردن درباره احساسات خود با جراح پلاستیک تان اصلاً احساس خجالت نکنید.

اقدامات بعد از جراحی گوش :

 • درد بعد از جراحی زیبایی گوش در مشهد ، طبیعی می باشد و با داروی مسکن قابل کنترل است.
 • گاهی در زیر پانسمان احساس خارش می کنید، نباید به پانسمان دست بزنید یا آن را بردارید ؛ اگر اینکار را انجام دهید باعث می شود که نتیجه مطلوب حاصل نشده و انجام یک عمل گوش دیگر مورد نیاز باشد.
 • داروهای تجویز شده توسط جراح را با دقت مصرف کنید.
 • در خصوص زمان برداشتن پانسمان و کشیدن بخیه ها از پزشک سوال کنید.
 • از قرار دادن ناحیه تحت درمان در معرض فشار زیاد، نور آفتاب، خراش یا حرکت در طول دوره بهبود خودداری کنید.
 • دستورالعمل های بهترین دکتر جراحی گوش مشهد یا دیگر شهر های کشور را با دقت دنبال کرده و حتماً در جلسه پیگیری تعیین شده توسط او ، حضور پیدا کنید.

جراحی گوش در مشهد - دکتر زرین قلم

عوارض عمل اتوپلاستی چیست ؟

کسانی که تصمیم به انجام جراحی گوش در مشهد یا شهر محل سکونت خود گرفته اند ، باید به منظور درمان مناسب در انتخاب بهترین جراح زیبایی گوش در مشهد ، دقت نمایند ؛ چرا که ، این پروسه در ظاهر عملی ساده به نظر می آید ؛ اما در حقیقت ، نیازمند پزشک زبده و با تجربه می باشد ؛ تا با آنالیز دقیق و تکیه بر دانش و مهارت خود عمل جراحی را انجام دهد ؛ بدین ترتیب ، دستیابی به نتایج مطلوب محقق گردد. در غیر این صورت ؛ بروز عوارض و خطراتی ؛ از جمله عفونت ، غیرقرینگی گوش ها ، بی حسی و از این قبیل موارد افزایش می یابد. از دیگر عواملی که از بروز عوارض ناشی از عمل گوش در مشهد یا دیگر استان ها ، جلوگیری می کند ؛ باید به دقت در رعایت توصیه و دستورالعمل های پزشک قبل و بعد از عمل زیبایی گوش ، اشاره نماییم ؛ به همین علت ، همواره توصیه به دقت در رعایت مراقبت های قبل و بعد از جراحی اتوپلاستی ، می گردد ؛ بنابراین ، به هیچ عنوان در این باره سهل انگاری نکنید.

بعد از جراحی گوش چه اتفاقی می افتد ؟

عمل گوش در رابطه با گوش های جلو آمده، زمانی که پانسمان قرار داده شده برای پشتیبانی از شکل جدید گوش در طول دوره اولیه بهبود برداشته می شود، تقریباً نتایج فوری را به دست می دهد. نتایج گسترده تر جراحی زیبایی گوش در مراحل بعدی با گذر زمان نمایان تر خواهد بود. بهترین جراح گوش مشهد یا دیگر شهر های کشور دستورالعمل های خاصی را در خصوص جراحی در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید بعد از تکمیل روند، به منزل بازگردید. گوش ها و سر شما پانسمان می شود و تا روز هفتم یعنی زمانی که پزشک آن را از روی سر و گوش های شما برمی دارد دست نخورده باقی خواهد ماند. در طول هفته اول بعد از جراحی، در حین خواب، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. بر روی گوش دراز نکشید. بعد از برداشتن پانسمان، باید به مدت 2 هفته از یک هدبند نرم استفاده کنید. به مدت 3 هفته از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.

بهترین زمان برای انجام جراحی گوش

فرقی نمی کند در کدام یک از شهر های ایران زندگی می کنید و قصد دارید این جراحی را انجام دهید ، اگر قصد دارید جراحی گوش را در مشهد انجام دهید یا در دیگر شهر ها انجام دهید ، بهترین زمان برای انجام این عمل ، رسیدن گوش ها به بلوغ کامل و قبل از شروع دوران اعمال فشار روانی ناشی از مسخره شدن توسط هم سن و سالان می باشد. این سن حدوداً در 5 تا 6 سالگی می باشد.

مزایای جراحی گوش

عمل گوش یک روند اصلاحی است که به شکل ظاهری گوش ها بهبود بخشیده و معمولاً از برجستگی آن ها می کاهد. برخی از مشکلاتی که با آن قابل درمان هستند عبارتند از:

 • گوش های فنجانی که در آن، گوش ها بسیار کوچک هستند.
 • گوش صدفی که در آن، لبه بیرونی گوش فاقد انحنای مناسب می باشد
 • گوش های آویزان که در آن، لبه فوقانی بیرونی گوش به طرف پایین تا خورده است.
 • اصلاح شکل گوش، مزایای روحی و فیزیکی را به همراه دارد. در کودکان جراحی اتوپلاستی می تواند به مسخره شدن توسط دیگران به دلیل شکل ناهنجار گوش ها خاتمه دهد.
 • کودکان حس اعتماد به نفس خود را در دوره ای از زندگی شان بدست می آورند که در آن دوران، در معرض بیشترین آسیب پذیری از سوی تعاملات اجتماعی قرار دارند.
 • طبق گفته های بهترین دکتر جراحی گوش در مشهد بعد از عمل زیبایی گوش بسیاری از بیماران حس آرامش روحی را ابراز کرده و از نرمال به نظر رسیدن چهره خود راضی و خشنود هستند. در نهایت، عمل زیبایی گوش ، یک روند قابل اعتماد است که به شکلی بی خطر، توسط جراح پلاستیک قابل اجرا می باشد.

جراحی گوش در مشهد - دکتر محمدعلی زرین قلم

هزینه جراحی گوش سال 1402 در مشهد چقدر است ؟

عمل اتوپلاستی در مشهد ، تحت بی حسی موضعی بدون بی هوشی و همچنین تحت بی هوشی عمومی قابل انجام می باشد. اما با توجه به اینکه این عمل تحت بی هوشی عمومی در محیط کنترل شده اتاق عمل همراه با امکانات بیشتری می باشد و با توجه به اینکه با پیشرفت های جدید و کشف دارو های کم عارضه جدید ، نتایج عمل زیبایی گوش ، تحت بی هوشی های سبک در اتاق عمل بهتر می باشد. البته هزینه اعمال جراحی گوش تحت بی هوشی سبک مقداری بیشتر است. بسیاری از بیماران به علت کاهش هزینه ها یا ترس از بی هوشی درخواست انجام اعمال جراحی تحت بی حسی موضعی را دارند.

توصیه دکتر محمد علی زرین قلم بهترین جراح گوش مشهد :

خدمت آن دسته از عزیزان عرض می کنم ؛ بنده در تجربه این چند ساله و انجام این عمل در هر دو شرایط ، با توجه به نتایج مطلوب تر زیبایی و داروهای کم عارضه جدید بی هوشی ، انجام این عمل را تحت بی هوشی سبک در محیط استاندارد اتاق عمل ، توصیه می نمایم.

آیا بیمه هزینه جراحی زیبایی گوش را متقبل می شود ؟

خیر ؛ بیمه ، تنها هزینه جراحی های درمانی را تحت پوشش قرار داده و هزینه جراحی های زیبایی را پرداخت نمی کند. اگر جراحی گوش شما با هدف بهبود فرم گوش انجام شود ، یک عمل زیبایی تلقی خواهد شد و بیمه هزینه ای را متقبل نخواهد شد.

سوالات متداول اتوپلاستی و پاسخ بهترین دکتر جراحی گوش مشهد

 • آیا می توان بعد از اتوپلاستی عینک زد ؟

استفاده از عینک بلافاصله بعد از جراحی زیبایی گوش ناممکن است. حدوداً 3 هفته بعد از این عمل می توانید عینک بزنید.

 • آیا عمل گوش بر روی شنوایی فرد اثر می گذارد ؟

جراحی گوش هیچ تاثیری بر روی شنوایی فرد ندارد. بخش های میانی و داخلی گوش مسئول شنوایی هستند که در طول روند عمل این نواحی دست نخورده باقی می مانند.

 • آیا می توان در طول روند عمل زیبایی گوش نرمه گوش را کوچک کرد ؟

دکتر زرین قلم بهترین جراح اتوپلاستی در مشهد در این رابطه می فرماییند ، بله . در طول روند اتوپلاستی می توان به راحتی نرمه گوش را نیز کوچک کرد.

 • اگر در اثر انداختن گوشواره، پارگی در نرمه گوش ایجاد شده باشد چگونه می توان آن را درمان کرد ؟

نرمه گوش پاره شده را می توان به راحتی در طول یک روند 15 دقیقه ای تحت بی حسی موضعی در مطب پزشک درمان نمود. حتی بعد از روند جراحی گوش در مشهد ، می توان نرمه گوش درمان شده را پس از بهبود یافتن کامل دوباره سوراخ کرد.

 • آیا می توان جراحی جوانسازی را بر روی گوش ها انجام داد ؟

آسان ترین روش برای رسیدن به این هدف، پهن کردن نرمه گوش با استفاده از فیلرهای قابل تزریق می باشد. این یک روند سریع، آسان و بدون درد بوده و دارای حداقل زمان ریکاوری می باشد. با این تکنیک نرمه گوش ناصاف و دراز، درمان شده و شکل ظاهری آن بهبود می یابد. در مواردی که نرمه گوش بسیار دراز شده است، یک دستاورد ویژه باید از طریق جراحی زیبایی گوش جزئی اجرا شود. در این دستاورد، یک برش قاچ مانند با تکنیک استارپلاستی در گوش های دراز شده ایجاد می شود.

سخن آخر

اتوپلاستی یک جراحی زیبایی برای گوش است که برای تنظیم اندازه، شکل یا موقعیت گوش های شما مورد استفاده قرار می گیرد. افراد جراحی گوش را به دلایل مختلف مثل جلو آمدگی زیاد گوش ، بزرگتر یا کوچکتر بودن گوش ها نسبت به حد نرمال یا داشتن یک شکل غیر عادی، انجام می هند. انواع گوناگون عمل گوش وجود دارد. نوع و تکنیک استفاده شده به نیازهای شما بستگی دارد. ریکاوری آن معمولاً چند هفته طول می کشد. اگر شما قصد انجام جراحی زیبایی گوش در مشهد یا هر کجای ایران را دارید، به دنبال جراح پلاستیکی بگردید که صاحب سال ها تجربه بوده و میزان رضایت بیماران از او ، در درجه بالایی قرار داشته باشد.