پروتز گونه یا گونه گذاری ، روشی ایمن بوده که منجر به خوش فرم تر و برجسته تر شدن گونه ها و همچنین افزایش جذابیت چهره می گردد ؛ چرا که گونه های لاغر ، سبب خسته و مسن به نظر رسیدن صورت می شوند ؛ لازم به ذکر است ، این جراحی زیبایی صورت مناسب افرادی می باشد که دارای ساختار گونه های ضعیف و لاغر هستند. شما عزیزان می توانید برای انجام این عمل زیبایی به دکتر محمد علی زرین قلم مراجعه فرمایید. ایشان با تکیه بر علم و مهارت خود می توانند به شما در این امر کمک کنند.

 

پروتز گونه

 

چگونگی انجام جراحی پروتـز گونه

در ابتدا ؛ می خواهیم انواع آن را معرفی کنیم :

  1. پروتـز در گونه : این نوع از پروتـز ، به طور مستقیم بر روی قسمت برجسته استخوان گونه ، قرار گرفته و هدف از آن ، برجسته سازی مستقیم گونه ها می باشد.
  2. پروتز زیر گونه ای : استفاده از این نوع در جراحی پروتز گونه ، علاوه بر پرتر شدن گونه ها ، به درمان افتادگی گونه نیز می پردازد ؛ در واقع در این روش ، بر روی برجسته سازی قسمت پایینی گونه تمرکز می شود.
  3. پروتز ترکیبی : از این نوع از پروتز ، زمانی استفاده می شود که هدف از جراحی پروتزگونه ، برجسته سازی همزمان گونه و بافت زیر آن ، است ؛ این روش ، مناسب افرادی است که صورت آن ها ، بیش از حد لاغر می باشد.

گونه گذاری یا پروتـز گونه ، تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی و خواب عمیق به روش های متفاوتی انجام می گیرد که یکی از متداول ترین آن ها ، از طریق ایجاد برش درون دهان می باشد. بسیاری از افراد ، در این باره نگران می باشند که نصب پروتـز از طریق دهان ، احتمال بروز عفونت را افزایش می دهد ؛ در این رابطه ، لازم به ذکر است که طبق مطالعات صورت گرفته ، امکان احتمال بروز عفونت در جراحی پروتز گونه نسبت به سایر روش ها ، بیشتر نمی باشد ؛ بنابراین ، جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

 

پروتز گونه

 

عوارض پروتز گونه چیست ؟

جراحی پروتزگونه، روشی ایمن به منظور افزایش جذابیت و همچنین تناسب چهره ، می باشد که در صورت انجام آن ، توسط پزشک ماهر و باتجربه و همچنین توجه افراد به رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از گونه گذاری، هیچ گونه خطری آن ها را تهدید نخواهد کرد.

هزینه پروتـز گونه چقدر است ؟

اطلاع از هزینه دقیق پروتزگونه در مشهد یا سایر شهر های ایران ، نیازمند مراجعه به یک دکتر زیبایی خوب و قرارگیری تحت معاینه می باشد و سپس ، هزینه نهایی آن اعلام می گردد ؛ بنابراین ، به افراد زیباجو توصیه می گردد ؛ جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، به پزشک مراجعه نمایند.