اگر هرگز پروتز لب انجام نداده اید، چون نمیدانید بعد از تزریق  چهره شما چگونه خواهد شد، نخست با یک گزینه موقتی، یعنی فیلرهای قابل تزریق شروع کنید. گاهی اوقات برخی پزشکان از محلول نمک استفاده می کنند که نتیجه آن پس از چند ساعت از بین می رود. این پزشکان، این کار را برای نشان دادن نتیجه تزریق و پروتز لب به بیمار مورد استفاده قرار می دهند.  اگر نتیجه تزریق برای تان مطلوب بوده و به دنبال یک راه حل دائمی تر بودید، با یک جراح پلاستیک صورت همانند دکتر محمد علی زرین قلم بهترین جراح و متخصص زیبایی صورت در مشهد درباره انتقال چربی، ایمپلنت لب یا لیفت لب صحبت کنید. بهترین تکنیک برای شما به آناتومی منحصربفرد شما و نتیجه ای که خواهان رسیدن به آن هستید، بستگی دارد.

 

پروتز لب

 

در طول روند پروتز لب چه اتفاقی می افتد؟

نخست، یک جلسه مشاوره برگزار می شود. پزشک شما ارزیابی می کند که شما با در نظر گرفتن اهداف، آناتومی لب و بودجه تان، برای چه نوع پروتزی، داوطلب خوبی به شمار می آیید. پزشک از شما می خواهد تا از مصرف الکل و رقیق کننده های خون از قبیل ادویل یا روغن ماهی، یک هفته قبل از  پروتز لب ، برای کاهش کبودی بعد از آن ، اجتناب کنید.

روند پروتز لب با فیلرها

تزریق در مطب پزشک انجام می شود. از بی حسی موضعی برای بی حس کردن لب ها استفاده می شود. سپس پزشک، یک سوزن یا لوله جراحی کوچک را برای تزریق فیلر به لب های شما مورد استفاده قرار می دهد. بی حسی به اندازه ای است که شما دردی را حس نمی کنید. تزریق درست در داخل خط لب و بالای آن انجام می شود. تزریق در این مکان ها بهترین نتیجه را از پروتز لب در مشهد یا دیگر شهر های ایران به ارمغان می آورد. اگر تزریق، بیش از حد در داخل لب انجام شود، شبیه به سوسیس بنظر خواهد رسید.

بوتاکس لیپ فلیپ

برخی افراد، تزریق نورومودولاتور مثل بوتاکس را در ماهیچه بالای لب فوقانی انتخاب می کنند. تزریق لیپ فلیپ برای پروتز لب ، درست بالای خط لب انجام می شود و عضلات آن ناحیه را آرام می کند. بدین ترتیب، لب بالایی بدون خلق حجم بیشتر، پرتر بنظر می رسد. بوتاکس لیپ فلیپ معمولاً 4 ماه ماندگاری دارد.

انتقال چربی

انتقال چربی یک تکنیک جراحی پلاستیک تهاجمی می باشد ولی ظاهر طبیعی تری را خلق کرده و نتایج ماندگار تری دارد. نقطه ضعف این روش این است که نتایج انتقال چربی، کمتر قابل پیش بینی می باشد. در پروتز لب یا این تکنیک، لب های شما با بی حسی موضعی، یا مسدود کردن عصب مثل دندانپزشکی، بی حس می شود و پزشک، چربی را با استفاده از تکنیک مشابه با سایر روش های فیلرهای قابل تزریق، تزریق می نماید. کل روند، یک ساعت طول می کشد.

 

پروتز لب

 

جراحی لیفت لب

در لیفت لب، نوار نازکی از پوست زیر بینی، برای بالا بردن لب برداشته می شود و لب، بزرگتر، پر تر، متقارن تر و برجسته تر بنظر می رسد. این روند، تحت بی حسی موضعی انجام می شود و حدود یک ساعت طول می کشد و جای زخمی از آن برجای می ماند که برای چند ماه ماندگار است. نتایج دائمی بوده و نسبت به فیلرهای لب، به خصوص در بیماران مسن ، طبیعی تر بنظر می رسد.

پروتز لب چقدر ماندگار است؟

تمامی تکنیک های پروتزلب، یک افزایش حجم فوری را خلق کرده و شما می توانید بعد از محو شدن تورم، نتیجه نهایی را مشاهده کنید. نتیجه بوتاکس فلیپ لیپ، 4 ماه ماندگار است. فیلرهای هیالورونیک اسید 4 تا 6 ماه ماندگار است ولی سرعت جذب، بر حسب متابولیسم بدن شما، متغیر است.  نتایج روند جراحی مثل پروتز لب یا لیفت لب ، دائمی می باشد؛ البته لب ها با بالا رفتن سن، تغییر شکل می دهند. ایمپلنت لب، درصورت نامطلوب بودن شکل آن برای شما، قابل حذف کردن می باشد ولی لیفت لب، برگشت ناپذیر است.

بعد از پروتز لب چه اتفاقی می افتد؟

ریکاوری ایمپلنت لب ، سریع و نسبتاً بدون درد می باشد. عوارض جانبی آن ، معمولاً شامل تورم ، قرمزی و خونریزی در محل تزریق به مدت یک یا دو روز می باشد. شما می توانید برای کمک به فروکش شدن سریعتر تورم، از یخ استفاده کنید. واکنش های آلرژیک به اسید هیالورونیک، نادر ولی امکان پذیر است. اگر تزریق در رگ خونی انجام شود، گاهی مرگ بافت اتفاق می افتد. در صورت مشاهده قرمزی یا تغییر رنگ، تورم بیش از حد یا خارش در اطراف لب ها، با پزشک خود تماس بگیرید. از همین رو قبل از انجام پروتز لب در مشهد یا دیگر شهر های ایران یک پزشک متبحر ، مجرب و کار آزموده انتخاب کنید.

ایمپلنت لب چه مدت طول می کشد؟

تمامی تکنیک های پروتزلب، یک افزایش حجم فوری را خلق می نمایند و شما می توانید نتایج نهایی را بعد از محو شدن تورم، مشاهده کنید.

هزینه پروتز لب سال 1400 و 1401 در مشهد چقدر است؟

هزینه ایمپلنت لب در مشهد و دیگر شهر های ایران ، بر حسب نوع پروتز انتخاب شده، تعداد واحدهای مورد نیاز و فاکتورهای دیگر، متفاوت می باشد.