لیفت صورت که به طور کاملاً حرفه ای توسط دکتر محمدعلی زرین قلم انجام می شود، یک روند جراحی بسیار شخصی می باشد که آثار پیری را تا حد زیادی از بین برده و در دستیابی به پوستی جوان و صاف و نیز بازیابی ویژگی های صورت موثر می باشد. در این روند، بافت صورت بالا کشیده شده و پوست اضافی پیراسته می شود. همچنین، ماهیچه های پایه برای سفت شدن پوست، محکم می شوند.

در این روند، طی اجرای مراتب فوق، چین و چروک ها از بین می روند و کانتور صورت بهبود می یابد.  البته به منظور دستیابی به بهترین نتیجه از این درمان، انتخاب یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

 

لیفت صورت

 

مزایای جراحی لیفت صورت

 • کاهش چین و چروک ها و خطوط ریز
 • سفت شدن بافت پوست افتاده
 • صاف شدن افتادگی در ناحیه فک
 • بازیابی کانتور جوانی در ناحیه فک
 • جوانسازی ماندگار در صورت
 • ده سال جوان تر بنظر رسیدن فرد

مشاوره جراحی لیفت صورت

مشاوره در یک محیط آرام در مطب پزشک برگزار می شود. این یک جلسه نفر به نفر خصوصی می باشد که در آن شما می توانید کلیه سوالات خود در خصوص دغدغه های زیبایی، جزئیات روند، ریکاوری و غیره را از پزشک خود بپرسید. پزشک، پوست صورت شما را بررسی کرده و با در نظر گرفتن اهداف شما، طرح درمان مناسب را برای تان طراحی می کند. او همچنین در خصوص گزینه های درمان، تکنیک های ليفت صورت و احتمال نیاز به استفاده از روندهای تکمیلی برای دستیابی به طرح درمان ایده آل متناسب با نیازهای منحصر بفرد شما، گفتگو می کند. وی با دقت به صحبت های بیمار گوش فرا داده و یک رابطه نزدیک را در این جلسه مشاوره و جلسات فالو آپ متعاقب آن، شکل می دهد.

گزینه های لیفت صورت

لیفت صورت گزینه های مختلفی دارد که ما در ذیل به آن ها اشاره کرده ایم:

لیفت صورت سنتی

جراحی ليفت صورت سنتی برای بالا کشیدن بافت های گونه، فک و گردن و قرار دادن آنها در یک موقعیت مناسب، مورد استفاده قرار می گیرد. در صورت نیاز، لیفت پیشانی نیز همزمان با جراحی ليفت صورت انجام می شود. جراح تکنیک های متعددی را برای جراحی جوانسازی صورت بر اساس نیازها و ترجیحات فردی، به کار می بندد. در اکثر موارد، جراح ماهیچه های پایه را بالا کشیده و بافت های برخی قسمت ها را به صورت عمودی درمان می کند. وی همچنین به منظور بهبود شکل ظاهری صورت، پوست را نیز تحت پیرایش قرار می دهد. اگر افتادگی پوست گردن و ناحیه فک دغدغه شما باشد، پزشک ليفت صورت را با لیفت گردن ترکیب می کند.

در ليفت صورت ، پوست اضافی در حین محکم شدن ساختارهای پشتیبان پایه ( بافت ماهیچه و بافت همبند ) برداشته می شود. برش پوست برای خلق این نتایج مورد نیاز می باشد. طول برش به مشکلات ویژه نیازمند به درمان وابسته است.

پزشک از تکنیک های جوانسازی صورت از قبیل لیفت صورت اندوسکوپیک ، لیفت S، لیفت SMAS، لیفت SMAS پیشرفته و لیفت صورت Deep Plane استفاده می کند.

وی تکنیک های مختلف و نیز مزایای بالقوه را به تفصیل در طول جلسه مشاوره شرح می دهد.

آثار بر جای مانده از برش ها، غالب در طول خط رویش مو، در زیر چانه، پشت گوش ها، یا دیگر موقعیت ها پنهان می شود.

لیفت صورت ناحیه پایینی

لیفت صورت ناحیه پایینی ، یک سوم تحتانی صورت، از زیر گوش تا زیر چانه را درمان می کند. پزشک این نوع ليلیففت صورت را برای بیمارانی که دغدغه اصلی آن ها شل شدن ناحیه فک و افتادن پوست در این ناحیه می باشد، توصیه می کند. برش ها در نیمه گوش قرار ایجاد می شوند. این برش ها از زیر زبان آغاز شده و تا اطراف نرمه گوش در پشت آن پیش می رود. در برخی موارد، ایجاد یک برش در زیر چانه نیز الزامی خواهد بود.

لیفت بخش میانی صورت

لیفت بخش میانی صورت، برای بیمارانی مناسب است که در ناحیه گونه ها، دچار افتادگی شده، زیر پلک های آن ها توخالی شده، چین های عمیق در ناحیه بین بینی و لب شکل گرفته و پوست ناحیه فک نیز دچار افتادگی شده است.

این روند، پلک های پایینی و گونه ها را جوانسازی نموده و چین و چروک های ناحیه بین لب و بینی را کاهش می دهد و به دستیابی به یک چهره جوان تر کمک می کند. پزشک برش های کوچکی را در خط رشد مو در شقیقه ایجاد کرده و بافت بخش میانی صورت را بالا کشیده و تنظیم می نماید.

یک ایمپلنت قابل جذب، برای نگه داشتن بخش میانی صورت در موقعیت جدید، تا زمان مستقر شدن ساختار در موقعیت شکل داده شده، مورد استفاده قرار می گیرد.

لیفت بخش میانی صورت با لیفت ابروی آندوسکوپیک و لیفت گردن قابل ترکیب می باشد.

هزینه لیفت صورت

هزینه جراحی لیفت صورت به فاکتورهای زیر وابسته است:

 • تست ها
 • هزینه های بیهوشی
 • هزینه های جراح
 • داروها
 • گن های جراحی
 • موقعیت جغرافیایی مرکز درمان
 • آناتومی ویژه بیمار
 • اهداف ویژه بیمار

جراحی ليفت صورت با رینوپلاستی، لیفت ابرو، لیفت پلک، لیفت گردن و دیگر روندهای جراحی به منظور دستیابی به نتایج فوق العاده در یک دوره ریکاوری واحد، قابل ترکیب می باشد.