تمایل به زیبایی و زیباتر شدن ، به طور غریزی در تمامی افراد وجود دارد ؛ به همین علت ، همواره افراد به دنبال انجام روش های متفاوت جهت افزایش زیبایی خود هستند ؛ در حال حاضر ، در میان انواع جراحی های زیبایی ، جراحی بینی به منظور بهره مندی از زیبایی بیشتر ، بیش از سایر روش ها ، مورد توجه قرار گرفته است ؛ به طوری که روزانه ، شاهد افزایش متقاضیان آن هستیم، در این مقاله دکتر زرین قلم توضیحات جامعی درباره این جراحی پرطرفدار داده اند توصیه می کنم تا انتها مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات مفیدی کسب کنید.

بینی ، به عنوان برجسته ترین عضو صورت ، تاثیر به سزایی بر روی زیبایی و تناسب چهره دارد و علاوه بر آن ، یکی از حیاتی ترین اندام های بدن نیز می باشد ؛ چرا که ، نقش موثری در تنفس و همچنین بویایی افراد دارد.

به همین علت ؛ جراحی زیبایی بینی ، باید بدون ایجاد کوچکترین خلل در عملکرد بینی ، منجر به زیبایی فرم ظاهری آن گردد ؛ لازم به ذکر است ، این امر با دقت در انتخاب جراح بینی و همچنین رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن ، امکان پذیر خواهد بود.

 

جراحی بینی

 

با انجام عمل جراحی بینی ، می توان به رفع بسیاری از مشکلات ظاهری آن پرداخت ؛ در ذیل ، به برخی از این موارد اشاره شده است :

  • رفع قوز بینی
  • تصحیح فرم ظاهری بینی های گوشتی
  • رفع نامتقارنی بینی
  • اصلاح بینی های خیلی بزرگ و همچنین خیلی کوچک
  • کوچک کردن حفره های بینی
  • اصلاح افتادگی نوک بینی
  • و از این قبیل موارد

چگونگی نحوه جراحی بینی

عمل جراحی بینی ، تحت بیهوشی عمومی انجام شده و در طی انجام آن ، جراح بینی با ایجاد برش ؛ به بافت ، استخوان و غضروف بینی دسترسی پیدا کرده و با اعمال اصلاحات مورد نیاز بر روی آن ها همراه با حفظ عملکرد طبیعی بینی ، به بهبود فرم ظاهری آن پرداخته و همچنین ؛ بین بینی و دیگر اعضا صورت تعادل برقرار می کند و در نهایت ، با ایجاد بخیه و قرار دادن گچ یا اسپلینت بر روی بینی ، به تثبیت فرم ظاهری جدید آن کمک می کند.

لازم به ذکر است ؛ به منظور ایجاد برش های جراحي بيني ، دو تکنیک وجود دارد که آن ها عبارت اند از :

  1. جراحی بینی به روش باز
  2. جراحی بینی به روش بسته

 

جراحی بینی

 

جراحی بینی باز : برش های مورد نیاز در عمل بینی به این روش ، در ناحیه میانی حفره های بینی ( کلوملا ) ایجاد شده و پزشک ، پس از بلند کردن پوست بینی ، به اعمال تغییرات مورد نیاز می پردازد.

جراحی بینی بسته : برش های مورد نیاز در طی عمل جراحی بینی به روش بسته ، در ناحیه درونی حفره های بینی ایجاد می گردند ؛ به عبارت دیگر ، در روش جراحی بینی بسته ، هیچ گونه برشی بر روی پوست خارجی بینی ، ایجاد نشده و تمامی برش ها ، داخلی می باشند.

هر کدام یک از روش های فوق ، دارای مزایا و معایب منحصر به فرد خود بوده و انتخاب هر کدام یک از آن ها به منظور انجام عمل زیبایی بینی ، توسط جراح بینی انجام می گیرد.

هزینه جراحی بینی چقدر است ؟

دغدغه ذهنی بسیاری از افراد زیباجو در رابطه با هزینه جراحی بینی ، می باشد ؛ در این رابطه ، لازم به ذکر است که تعیین نهایی هزینه عمل زیبایی بینی ، توسط جراح بینی پس از انجام معاینات و بررسی های مورد نیاز ، انجام می گیرد ؛ به همین علت ، به تمامی افرادی که قصد اطلاع از هزینه نهایی عمل زیبایی بینی را دارند ، توصیه به مراجعه نزد جراح بینی می گردد.

در رابطه با چگونگی پرداخت هزینه جراحی بینی توسط بیمه ، باید ذکر کرد که بیمه ، هزینه هیچ کدام از جراحی های زیبایی را متقبل نشده و تنها ، کل یا بخشی از هزینه جراحی های درمانی را پرداخت می کند.