تمایل به زیبایی و زیباتر شدن ، به طور غریزی در تمامی افراد وجود دارد ؛ به همین علت ، همواره افراد به دنبال انجام روش های متفاوت جهت افزایش زیبایی خود هستند ؛ در حال حاضر ، در میان انواع جراحی های زیبایی ، جراحی بینی به منظور بهره مندی از زیبایی بیشتر ، بیش از سایر روش ها ، مورد توجه قرار گرفته است ؛ به طوری که روزانه ، شاهد افزایش متقاضیان آن هستیم، در این مقاله دکتر محمد علی زرین قلم ، بهترین جراح بینی مشهد توضیحات جامعی درباره این جراحی پرطرفدار داده اند توصیه می کنم تا انتها مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات مفیدی کسب کنید. شما با خواندین این مقاله خواهید دانست که آیا کاندید مناسبی برای انجام جراحی زیبایی بینی در مشهد یا دیگر شهر های ایران هستید یا خیر ؟ این عمل جراحی چگونه انجام می شود و بهترین جراح بینی چه کسی می باشد.

 

 

جراحی بینی

بینی ، به عنوان برجسته ترین عضو صورت ، تاثیر به سزایی بر روی زیبایی و تناسب چهره دارد و علاوه بر آن ، یکی از حیاتی ترین اندام های بدن نیز می باشد ؛ چرا که ، نقش موثری در تنفس و همچنین بویایی افراد دارد. به همین علت ؛ جراحی زیبایی بینی ، باید بدون ایجاد کوچکترین خلل در عملکرد بینی ، منجر به زیبایی فرم ظاهری آن گردد ؛ لازم به ذکر است ، این امر با دقت در انتخاب یک جراح بینی خوب و همچنین رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی ، امکان پذیر خواهد بود. با انجام عمل جراحی بینی ، می توان به رفع بسیاری از مشکلات ظاهری آن پرداخت ؛ در ذیل ، به برخی از این موارد اشاره شده است :

 • رفع قوز بینی
 • تصحیح فرم ظاهری بینی های گوشتی
 • رفع نامتقارنی بینی
 • اصلاح بینی های خیلی بزرگ و همچنین خیلی کوچک
 • کوچک کردن حفره های بینی
 • اصلاح افتادگی نوک بینی
 • و از این قبیل موارد

انواع بینی :

اشخاص آناتومی های بدنی متفاوتی با یکدیگر دارند بنابراین نوع بینی آن ها نیز مختلف است. دانستن نوع بینی در روند جراحی بینی به بهترین جراح بینی مشهد بسیار کمک می کند. با توجه به برخی معیار های همانند ضخامت پوست و میزان چرب و غیره می توان بینی ها را از یکدیگر تفکیک کرد. استخوانی و گوشتی دو نوع بینی هستند که در زیر به شرح کامل آن ها می پردازیم :

ویژگی های بینی استخوانی :

این گونه پوستی نازک دارند ، استخوان بینی بلند و کشیده است. در برخی موارد قوس بر روی این تیغه وجود دارد و یا نوک آن رو به پایین است. میزان غضروف و استخوان بیشتری به دیگر نوع بینی را دارا است و چربی کمتری را دارد و این امر موجب می شود که بعد از عمل بینی نتیجه میزان تغییرات قابل رویت باشد و احتمال افتادگی نوک بینی استخوانی کمتر است.

ویژگی های بینی گوشتی :

جراحی این گونه محدودیت های خاص به خود را دارد. ضخامت پوست به نسبت نوع استخوانی بیشتر است. میزان چربی بیشتری را نیز شامل می شود. عمدتا این گونه از بینی ها پهن و پره های بازی به نسبت بینی استخوانی دارد. برای دیدن نتیجه نهایی جراحی بینی بهتر است که مدت زمان بیشتری را صبر کنید. عمدتا بعد از عمل بینی گوشتی ، تورم بیشتری را مشاهده خواهید کرد در صورتی که در نوع استخوانی به این شیوه نیست.

مزایای جراحی بینی:

 • فرم کلی متقارن و متوازن در صورت
 • فرم متناسب با دیگر اعضا چهره
 • شکل دلخواه بینی بعد از جراحی
 • رفع مشکلات تنفسی
 • با توجه به نتیجه جراحی ، افزایش اعتماد بنفس

جراحی بینی

افراد مناسب برای جراحی بینی

همانطور که می دانید این عمل در راستای درمانی و زیبایی کاربرد دارد و عمده بیشتر افراد جهت زیبایی و رفع نواقص دماغ دست به انجام رینوپلاستی می زنند در صورتی که اشخاصی که برای بهبود ایرادات تنفسی و درمانی نیز از این پروسه استفاده می کنند. افرادی که از ظاهر و شکل بنی خود رضایت ندارند و به دلیل ایراد یا نقصی که در آن وجود دارد گاها باعث کاهش میزان اعتماد به نفس در افراد شده و بدین ترتیب این عوامل موجب گشته که این دسته اشخاص جزو بهترین کاندید های جراحی دماغ قرار بگیرند.
بهترین کاندید عمل بینی می تواند شرایط زیر را داشته باشد :

 • سایز بزرگ بینی ( با توجه به اندازه دیگر اجزا صورت )
 • وجود قوس بر روی تیغه بینی
 • پهن بودن بینی
 • نوک بینی افتاده
 • بزرگ بودن سوراخ های بینی
 • انحراف بینی
 • عدم تقارن
 • انحراف تیغه بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی :

 • انتخاب بهترین جراح از ابتدایی ترین اقدامات قبل از جراحی بینی است که تاثیر بسزایی بر نتیجه نهایی خواهد داشت.
 • انجام تمامی آزمایش های خواسته شده توسط جراح بینی جهت چکاپ فرد متقاضی
 • در جریان قرار دادن پزشک از سوابق بیماری خود و خانواده
 • اطلاع رسانی دکتر نسبت به هرگونه حساسیت دارویی یا خوراکی قبل از رینوپلاستی
 • حدود یک ماه قبل از اقدام به عمل کردن بینی بایستی استعمال هرگونه دخانیات را کنار بگذارید.
 • سه الی چهار هفته بیش از جراحی بایستی مصرف نوشیدنی های حاوی الکل را قطع کنید.
 • شب قبل از جراحی بایستی دوش بگیرید.
 • جهت مقابله از هرگونه عفونت بهتر است که پوست در حین جراحی عاری از هرگونه آلودگی باشد در نتیجه خانم ها بدون آرایش حضور داشته باشند و آقایان نیز با صورتی اصلاح شده در موعد تعیین شده جهت انجام جراحی بینی حضور یابند.
 • در موعد مقرر بایستی یک الی دو نفر را به عنوان همراه با خود آورده باشید.
 • از به همراه آوردن وسایل های زیورآلات و قیمتی خودداری کنید زیرا مسئولیت آن ها بر عهده خود شما است نه پرسنل درمان.
 • در روز عمل بهتر است که لباسی با یقه آزاد بر تن کرده باشید.

مشاوره قبل از جراحی بینی با بهترین جراح بینی مشهد

یکی از مهم ترین و اصلی ترین اقدامات قبل از جراحي بيني دریافت یک مشاوره خوب و کامل از یک جراح مجرب و متبحر می باشد. در طول جلسه مشاوره ای که شما با بهترین جراح بینی خود دارید باید در رابطه دامنه گسترده و بزرگی از موضوعات مرتبط با روند جراحی مانند سابقه پزشکی ، دارو های که در حال مصرف کردن هستید و تمامی موضوعات و مواردی که می تواند کاندید بودن شما را تحت تاثیر قرار دهد صحبت کنید.

بهترین جراح بینی مشهد در ابتدا از اهداف شما از انجام عمل جراحی زیبایی بینی آگاه می شود و سپس نقص های زیبایی و فانکشنال بینی تان را که مایل به اصلاح و درمان شدن آن هستید را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد. تمامی این اطلاعات به بهترین جراح بینی مشهد مورد نظر شما کمک می کند تا به درستی مشکل شما را تشخیص دهد و نتیجه ی ایده آل و مطلوب برای شما به ارمغان بیاورد. پس از انجام این مرحله ، بهترین جراح زیبایی بینی شما یک طرح سفارشی بر اساس نیاز های شما رسم می کند.

در این جلسات برای اینکه افراد متقاضی برای انجام عمل بینی آماده شوند و پس از آن بهترین نتیجه را از عمل زیبایی بینی خود به دست آورند متخصص در رابطه با اقدامات قبل و مراقبت های بعد از آن مطالبی را بیان می کند از همین رو توصیه می شود در این جلسات با خود یک همراه داشته باشید تا در صورت فراموش کردن نکته ای وی به شما یاد آوری کند. همچنین دکتر در رابطه با نوع بیهوشی ، تکنیک مورد استفاده در زمان عمل جراحی بینی مشهد یا دیگر شهر های کشور و از همه مهم تر هزینه این پروسه با شما گفتگو می نماید. پزشک شما قدم به قدم در کل مسیر شما را همراهی می کند تا شما در طول این سفر احساس تنهایی نکنید.

جراحی بینی

 

چگونگی رینوپلاستی توسط بهترین جراح بینی مشهد

تمامی عمل بینی ، تحت بیهوشی عمومی انجام شده و در طی انجام آن ها ، بهترین جراح بینی مشهد و دیگر شهر های ایران با ایجاد برش ؛ به بافت ، استخوان و غضروف بینی دسترسی پیدا کرده و با اعمال اصلاحات مورد نیاز بر روی آن ها همراه با حفظ عملکرد طبیعی بینی ، به بهبود فرم ظاهری آن پرداخته و همچنین ؛ بین بینی و دیگر اعضا صورت تعادل برقرار می کند و در نهایت ، با ایجاد بخیه و قرار دادن گچ یا اسپلینت بر روی بینی ، به تثبیت فرم ظاهری جدید آن کمک می کند.

لازم به ذکر است ؛ به منظور ایجاد برش های عمل جراحي بيني ، دو تکنیک وجود دارد که آن ها عبارت اند از :

 1.  روش باز
 2.  روش بسته

روش باز : برش های مورد نیاز در عمل بینی به این روش ، در ناحیه میانی حفره های بینی ( کلوملا ) ایجاد شده و پزشک ، پس از بلند کردن پوست بینی ، به اعمال تغییرات مورد نیاز می پردازد.

روش بسته : برش های مورد نیاز در طی عمل جراحی بینی به روش بسته ، در ناحیه درونی حفره های بینی ایجاد می گردند ؛ به عبارت دیگر ، در تکنیک بسته ، هیچ گونه برشی بر روی پوست خارجی بینی ، ایجاد نشده و تمامی برش ها ، داخلی می باشند.

هر کدام یک از روش های فوق ، دارای مزایا و معایب منحصر به فرد خود بوده و انتخاب هر کدام یک از آن ها به منظور انجام عمل زیبایی بینی ، توسط جراح بینی انجام می گیرد.

تفاوت میان عمل بینی به روش باز و بسته

درک تفاوت میان این دو روش از جهت اهداف و قابلیت هر یک از آن ها اهمیت دارد. در رینوپلاستی یا جراحی بینی ، استخوان و غضروف تغییر خواهد کرد و تنها دکتر برای دسترسی پیدا کردن به این ساختار ها می تواند از دو روش باز و بسته کمک بگیرد. در تکنیک بسته دو برش در داخل بینی به وجود می آید که با استفاده از آن دکتر می تواند تغییرات را به وجود آورد. در جراحی زیبایی بینی با روش باز نیز همانند پروسه بسته از دو برش استفاده می شود که برخلاف عمل زیبایی بینی بسته این برش ها بر روی پوست دماغ و ناحیه کلوملا ایجاد می شود.

این برش به بهترین جراح بینی مشهد این امکان را می دهد تا به راحتی پوست بینی را کنار بزند و به ساختار بینی دست پیدا کند. بر حسب آنچه که پزشک به دنبال انجام آن است و تغییراتی که قرار است بر روی بینی اعمال نماید هر دستاورد دارای مزایا و معایب منحصر به فردی هستند. از همین رو بهتر است انتخاب روش عمل جراحي بيني را به جراح منتخب خود واگذار کنید. چرا که وی به طور حتم بر روی یکی از این روش ها اشراف و مهارت بیشتری دارد.

 

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام رینوپلاستی نیستند؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای افراد به وجود بیاید این است که عمل دماغ برای چه افرادی خطر آفرین و مشکل ساز می باشد و از این رو نباید چنین اشخاصی آن را انجام دهند. در پاسخ به این سوال باید گفت درست است که جراحی بینی در مشهد و دیگر استان های ایران مانند تهران یکی از شایع ترین عمل های زیبایی در میان مردم می باشد اما در برخی از افراد انجام آن امکان پذیر نبوده و در صورت انجام تبعات بدی را به دنبال دارد. ممنوعیت جراحی زیبایی بینی شامل افراد زیر می باشد:

 • افرادی که مبتلا به چاقی مفرط هستند نباید عمل بینی انجام دهند.
 • اشخاصی که هنوز به سن بلوغ فیزیکی نرسیده اند (این سن در خانوم ها زیر 16 سال و برای آقایان زیر 18 سال می باشد)
 • زنانی که به تازگی زایمان کرده اند یا شیر ده هستند. (در چنین شرایطی جراح توصیه می کند عمل جراحی بینی را به زمانی دیگر موکول کنید.)
 • بانوانی که باردار هستند یا قصد بارداری دارند. ( زیرا ممکن است دارو های بیهوشی بر روی جنین اثر منفی بگذارد.)
 • کسانی که در طول روز تعداد بسیار زیادی سیگار مصرف می کنند و یا به سایر دخانیات اعتیاد دارند.
 • اشخاصی که به بیماری های انقعاد خون مانند هموفیلی مبتلا هستند یا دارای بیماری های روانی مانند اختلال خود زشت پنداری یا دو شخصیتی هستند.
 • افرادی که از انجام عمل زیبایی بینی اولیه بینی شان کمتر از چند ماه می گذرد. (چرا که برای انجام جراحی ترمیمی نیاز است تا از جراحی اولیه حدوداً یک سال زمان بگذرد تا پوست ، غضروف ها و استخوان های آسیب دیده ترمیم شوند.)
 • کسانی که علاقه به انجام ورزش های مانند تکواندو، بوکس ، کشتی و غیره به صورت متداول دارند.
 • اشخاصی که به بیماری های خاص مانند سرطان یا دیابت کنترل نشده مبتلا هستند. (البته لازم به ذکر است که عمل جراحی بینی بر روی افرادی که به دیابت کنترل شده دچار هستند با تشخیص و بررسی های پزشک امکان پذیر است.)

البته لازم است گفته شود که تشخیص این که آیا شما کاندیدای مناسبی برای انجام عمل رینوپلاستی هستید یا خیر به تشخیص دکتر می باشد.

جراحی بینی

 

خطرات و عوارض احتمالی جراحی بینی از نظر بهترین جراح بینی مشهد

یکی از مهم ترین عواملی که بر روی تصمیم افراد تاثیر بسیار زیادی می گذارد خطرات و عوارض احتمالی که ممکن است بر اثر انجام عمل زیبایی بینی برای افراد به وجود بیاید است. درک این مسئله که تمامی عمل های جراحی تهاجمی و غیر تهاجمی عوارض و خطراتی را با خود به همراه دارند ، به شما کمک می کند که در رابطه با تصمیمات خود کمی دقت و وسواس بیشتری داشته باشید.

به گونه که برای یافتن بهترین جراح بینی در مشهد یا دیگر شهر های ایران تمامی فاکتور ها را در نظر بگیرید و به خوبی در رابطه با سابقه عمل بینی او و میزان تحصیلاتش تحقیق کنید. برای به دست آوردن نتایج بهتر و دچار نشدن به عوارض جانبی و احتمالی تمامی جراحی های زیبایی بهتر است به بهترین و مجرب ترین جراحان در شهر محل سکونت خود مراجعه کنید.

پروسه عمل جراحی بینی را با خیالی آسوده و راحت به آن ها بسپارید. در ادامه این مطلب خطرارت و عوارض احتمالی که ممکن است برای افراد بعد از جراحی زیبایی بینی به وجود بیاید را ذکر می کنیم اما به یاد داشته باشید که با انتخاب پزشکی متخصص ، مجرب و متبحر و همچنین رعایت کردن تمامی نکات مراقبتی قبل و بعد از رینوپلاستی می توانید درصد احتمال وقوع آن ها را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.

جراحی بینی

 

عوارض نرمال جراحی بینی :

اگر اطلاعی از عارضه های بعد از عمل ندارید باید به عرض برسانیم که به علت تغییرات اعمال شده بدن واکنش نشان می دهد که این واکنش را عارضه یا عوارض می خوانند و امری طبیعی است و پس از گذشت دوره ریکاوری بدن به حالت اولیه در می آید و بهبود حاصل می شود. جراحی بینی از این داستان مستثنا نیست و دارای یکسری از عوارض احتمالی می باشد نظیر ، کبودی ، تورم ، التهاب و درد که همگی در دوره نقاهت برطرف می شوند و به حالت اولیه باز می گردند.

خطرات و عوارض جانبی این جراحی عبارت اند از :

 • عفونت

این عارضه در صورتی که فرد از ناحیه تحت درمان به خوبی مراقبت نکند به وجود می آید. برای جلوگیری از وقوع این عارضه فرد باید به نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی مانند عدم استحمام در یک هفته ابتدایی توجه کند تا بتواند از رخ داد آن جلوگیری کند.

 • خونریزی

این عارضه در تمامی عمل های جراحی وجود دارد و با رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل بینی مانند عدم مصرف سیگار ، نوشیدنی های الکی و دارو های ضد انعقاد خون می توان جلوی به وجود آمدن آن را گرفت. اما چنانچه فرد تمامی نکات مراقبتی را رعایت کند و دچار این مشکل شود باید سریعا پزشک عمل زیبایی بینی خود را در جریان قرار دهد و به او مراجعه نماید.

 • سوراخ شدن تیغه بینی یا سپتال

یک سوراخ بسیار کوچک در تیغه بینی موجب ایجاد تلاطم می شود. ممکن است در زمان صحبت کردن یا آوار خواندن فرد ، اطرافیان او صدایی شبیه به سوت را بشنوند. این مشکل تنها در زمانی به وجود می آید که فرد در انتخاب جراح عمل زیبایی بینی خود دقت نکرده باشد و برای انجام عمل جراحی بینی مشهد یا دیگر شهر های ایران به سراغ پزشکانی برود که از تخصص ، مهارت و تجربه بسیار کمی برخوردار هستند.

 

 

نکته
برای اینکه از تمامی این موارد در امان بمانید و هیچ گاه به آن دچار نشوید لازم است تا در انتخاب جراح مورد نر خود دقت کافی داشته باشید و بهترین ، مجرب ترین و متبحر ترین جراح بینی در شهر محل سکونت خود که در زمینه جراحی بینی دارای سابقه درخشان و خوبی است را انتخاب کنید و از همه مهم تر نکات مراقبتی که او به شما گوشزد می کند را به طور کامل بدون کم و کاستی رعایت کنید. انجام جراحی زیبایی بینی سیار حساس بوده و نیاز دارد تا شخصی که از تبحر و تجربه بسیار زیادی برخوردار است آن را انجام دهد. دکتر محمدعلی زرین قلم ، بهترین جراح بینی مشهد با تکیه بر تجربه ، مهارت و توانایی های خود بهترین فرم بینی را برای شما به ارمغان می آورد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی :

 • استفاده از کمپرس سرد جهت کاهش کبودی و تورم رخ داده بعد از روند بسیار کارآمد است.
 • مواقع استراحت و خوابیدن بهتر است که از دو بالش کمک بگیرید که از میزان التهاب و کبودی کاسته شود.
 • تمام مدت از برخورد ضربه یا اجسام با فرم بینی جدید خودداری کنید.
 • پس از جراحی بینی بهتر است که فعالیت های ورزشی و همچنین انجام کارهای سنگین را به بعد واگذار کنید.
 • در مراقبت های بعد از جراحی دماغ به رژیم غذایی خاصی نیاز ندارید ، اما بخاطر داشته باشید اگر تمایل دارید که روند ریکاوری کوتاه تر شود و زودتر تورم و التهاب بهبود یابد بایستی مصرف نمک را در وعده های غذایی قطع کنید.

 

هزینه عمل بینی در مشهد سال 1400

دغدغه ذهنی بسیاری از افراد زیباجو در رابطه با هزینه عمل های مرتبط با دماغ ، می باشد. در این رابطه ، لازم به ذکر است که تعیین نهایی هزینه عمل زیبایی بینی ، توسط بهترین جراح بینی در مشهد پس از انجام معاینات و بررسی های مورد نیاز ، انجام می گیرد.

به همین علت ، به تمامی افرادی که قصد اطلاع از هزینه نهایی عمل جراحی بینی مشهد را دارند ، توصیه به مراجعه نزد یک جراح بینی خوب می گردد. در رابطه با چگونگی پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه ، باید ذکر کرد که بیمه ، هزینه هیچ کدام از عمل های زیبایی را مانند جراحی زیبایی بینی متقبل نشده و تنها ، کل یا بخشی از هزینه جراحی های درمانی را پرداخت می کند.