همه چیز درباره جراحی بینی

جراحی بینی : تمایل به زیبایی و زیباتر شدن ، به طور غریزی در تمامی افراد وجود دارد ؛ به همین علت ، همواره افراد به دنبال انجام روش های متفاوت جهت افزایش زیبایی خود هستند ؛ در حال حاضر ، در میان انواع جراحی های زیبایی ، عمل زیبایی بینی به منظور بهره مندی از زیبایی بیشتر ، بیش از سایر روش ها ، مورد توجه قرار گرفته است ؛ به طوری که روزانه ، شاهد افزایش متقاضیان آن هستیم.

بینی ، به عنوان برجسته ترین عضو صورت ، تاثیر به سزایی بر روی زیبایی و تناسب چهره دارد و علاوه بر آن ، یکی از حیاتی ترین اندام های بدن نیز می باشد ؛ چرا که ، نقش موثری در تنفس و همچنین بویایی افراد دارد.

به همین علت ؛ جراحی زیبایی بینی ، باید بدون ایجاد کوچکترین خلل در عملکرد بینی ، منجر به زیبایی فرم ظاهری آن گردد ؛ لازم به ذکر است ، این امر با دقت در انتخاب جراح بینی و همچنین رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن ، امکان پذیر خواهد بود.

 

جراحی بینی

 

با انجام عمل زیبایی بینی ، می توان به رفع بسیاری از مشکلات ظاهری آن پرداخت ؛ در ذیل ، به برخی از این موارد اشاره شده است :

  • رفع قوز بینی
  • تصحیح فرم ظاهری بینی های گوشتی
  • رفع نامتقارنی بینی
  • اصلاح بینی های خیلی بزرگ و همچنین خیلی کوچک
  • کوچک کردن حفره های بینی
  • اصلاح افتادگی نوک بینی
  • و از این قبیل موارد

چگونگی نحوه عمل بینی

عمل جراحي بيني ، تحت بیهوشی عمومی انجام شده و در طی انجام آن ، جراح بینی با ایجاد برش ؛ به بافت ، استخوان و غضروف بینی دسترسی پیدا کرده و با اعمال اصلاحات مورد نیاز بر روی آن ها همراه با حفظ عملکرد طبیعی بینی ، به بهبود فرم ظاهری آن پرداخته و همچنین ؛ بین بینی و دیگر اعضا صورت تعادل برقرار می کند و در نهایت ، با ایجاد بخیه و قرار دادن گچ یا اسپلینت بر روی بینی ، به تثبیت فرم ظاهری جدید آن کمک می کند.

لازم به ذکر است ؛ به منظور ایجاد برش های جراحي بيني ، دو تکنیک وجود دارد که آن ها عبارت اند از :

  1. جراحي بيني به روش باز
  2. جراحي بيني به روش بسته

 

جراحی بینی

 

جراحی بینی باز : برش های مورد نیاز در جراحی بینی به این روش ، در ناحیه میانی حفره های بینی ( کلوملا ) ایجاد شده و پزشک ، پس از بلند کردن پوست بینی ، به اعمال تغییرات مورد نیاز می پردازد.

جراحی بینی بسته : برش های مورد نیاز در طی عمل جراحی بینی به روش بسته ، در ناحیه درونی حفره های بینی ایجاد می گردند ؛ به عبارت دیگر ، در روش جراحی بینی بسته ، هیچ گونه برشی بر روی پوست خارجی بینی ، ایجاد نشده و تمامی برش ها ، داخلی می باشند.

هر کدام یک از روش های فوق ، دارای مزایا و معایب منحصر به فرد خود بوده و انتخاب هر کدام یک از آن ها به منظور انجام عمل زیبایی بینی ، توسط جراح بینی انجام می گیرد.

هزینه جراحی بینی چقدر است ؟

دغدغه ذهنی بسیاری از افراد زیباجو در رابطه با هزینه جراحی بینی ، می باشد ؛ در این رابطه ، لازم به ذکر است که تعیین نهایی هزینه عمل زیبایی بینی ، توسط جراح بینی پس از انجام معاینات و بررسی های مورد نیاز ، انجام می گیرد ؛ به همین علت ، به تمامی افرادی که قصد اطلاع از هزینه نهایی عمل زیبایی بینی را دارند ، توصیه به مراجعه نزد جراح بینی می گردد.

در رابطه با چگونگی پرداخت هزینه جراحی بینی توسط بیمه ، باید ذکر کرد که بیمه ، هزینه هیچ کدام از جراحی های زیبایی را متقبل نشده و تنها ، کل یا بخشی از هزینه جراحی های درمانی را پرداخت می کند.