تمایل به زیبایی و زیباتر شدن ، به طور غریزی در تمامی افراد وجود دارد ؛ به همین علت ، همواره افراد به دنبال انجام روش های متفاوت جهت افزایش زیبایی خود هستند ؛ در حال حاضر ، در میان انواع جراحی های زیبایی ، جراحی بینی در مشهد به منظور بهره مندی از زیبایی بیشتر ، بیش از سایر روش ها ، مورد توجه قرار گرفته است ؛ به طوری که روزانه ، شاهد افزایش متقاضیان آن هستیم ، در این مقاله دکتر محمد علی زرین قلم ، بهترین جراح بینی مشهد توضیحات جامعی درباره این جراحی پرطرفدار داده اند ، توصیه می کنم تا انتها مقاله را مطالعه کنید تا اطلاعات مفیدی کسب کنید. شما با خواندین این مقاله خواهید دانست که آیا کاندید مناسبی برای انجام جراحی زیبایی بینی در مشهد یا دیگر شهر های ایران هستید یا خیر ؟ این عمل جراحی چگونه انجام می شود و بهترین پزشک برای انجام این پروسه چه کسی می باشد.

جراحی بینی در مشهد

بینی ، به عنوان برجسته ترین عضو صورت ، تاثیر به سزایی بر روی زیبایی و تناسب چهره دارد و علاوه بر آن ، یکی از حیاتی ترین اندام های بدن نیز می باشد ؛ چرا که ، نقش موثری در تنفس و همچنین بویایی افراد دارد. به همین علت ؛ جراحی زیبایی بینی ، باید بدون ایجاد کوچکترین خلل در عملکرد بینی ، منجر به زیبایی فرم ظاهری آن گردد ؛ لازم به ذکر است ، این امر با دقت در انتخاب یک دکتر بینی خوب و همچنین رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی ، امکان پذیر خواهد بود. با انجام جراحی بینی در مشهد با دکتر زرین قلم ، می توان به رفع بسیاری از مشکلات ظاهری آن پرداخت ؛ در ذیل ، به برخی از این موارد اشاره شده است :

 • رفع قوز بینی
 • تصحیح فرم ظاهری بینی های گوشتی
 • رفع نامتقارنی بینی
 • اصلاح بینی های خیلی بزرگ و همچنین خیلی کوچک
 • کوچک کردن حفره های بینی
 • اصلاح افتادگی نوک بینی
 • و از این قبیل موارد

انواع بینی :

اشخاص آناتومی های بدنی متفاوتی با یکدیگر دارند ؛ بنابراین نوع بینی آن ها نیز مختلف است. دانستن نوع بینی در روند عمل بینی به بهترین جراح بینی مشهد بسیار کمک می کند. با توجه به برخی معیار های همانند ضخامت پوست و میزان چرب و غیره می توان بینی ها را از یکدیگر تفکیک کرد. استخوانی و گوشتی دو نوع بینی هستند که در زیر به شرح کامل آن ها می پردازیم :

ویژگی های بینی استخوانی :

این نوع از بینی ها پوستی نازک دارند ، استخوان بینی بلند و کشیده است. در برخی موارد قوس بر روی این تیغه وجود دارد و یا نوک آن رو به پایین است. میزان غضروف و استخوان بیشتر و چربی پوست کمتر می باشد که این امر موجب می شود که بعد از عمل بینی شاهد تغییرات مثبت در بینی باشیم.

ویژگی های بینی گوشتی :

جراحی این نوع بینی ها محدودیت های خاص به خود را به همراه دارد. ضخامت پوست به نسبت نوع استخوانی بیشتر است. میزان چربی بیشتری را نیز شامل می شود. عمدتا این گونه از بینی ها پهن و پره های بازی به نسبت بینی استخوانی دارند. برای دیدن نتیجه نهایی جراحی بینی در مشهد بهتر است که مدت زمان بیشتری را صبر کنید. عمدتا بعد از عمل بینی گوشتی ، تورم بیشتری را مشاهده خواهید کرد ، در صورتی که در نوع استخوانی شاهد تورم کمتری هستیم.

مزایای جراحی بینی در مشهد :

 • فرم کلی متقارن و متوازن در صورت
 • فرم متناسب با دیگر اعضا چهره
 • شکل دلخواه بینی بعد از جراحی
 • رفع مشکلات تنفسی
 • با توجه به نتیجه جراحی ، افزایش اعتماد بنفس

جراحی بینی در مشهد - دکتر محمد علی زرین قلم

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی در مشهد

همانطور که می دانید این عمل در راستای درمانی و زیبایی کاربرد دارد و عمده بیشتر افراد جهت زیبایی و رفع نواقص دماغ ، دست به انجام رینوپلاستی می زنند. افراد می توانند برای بهبود ایرادات تنفسی و درمانی نیز از این پروسه استفاده کنند. اشخاصی که از ظاهر و شکل بینی خود رضایت ندارند و به دلیل ایراد یا نقصی که در شکل بینی آن ها وجود دارد ، این موضوع روی اعتماد به نفس آن ها تاثیر گذاشته و تمامی این عوامل موجب گشته که این دسته اشخاص جزو بهترین کاندید های جراحی دماغ قرار بگیرند.
بهترین کاندید عمل بینی در مشهد با دکتر زرین قلم ، می تواند شرایط زیر را داشته باشد :

 • سایز بزرگ بینی ( با توجه به اندازه دیگر اجزا صورت )
 • وجود قوس بر روی تیغه بینی
 • پهن بودن بینی
 • نوک بینی افتاده
 • بزرگ بودن سوراخ های بینی
 • انحراف بینی
 • عدم تقارن
 • انحراف تیغه بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی :

 • انتخاب بهترین جراح از ابتدایی ترین اقدامات قبل از جراحی بینی در مشهد است که تاثیر بسزایی بر نتیجه نهایی خواهد داشت.
 • انجام تمامی آزمایش های خواسته شده توسط جراح جهت چکاپ فرد متقاضی
 • در جریان قرار دادن پزشک از سوابق بیماری خود و خانواده
 • اطلاع رسانی به بهترین دکتر بینی مشهد نسبت به هرگونه حساسیت دارویی یا خوراکی قبل از رینوپلاستی
 • حدود یک ماه قبل از اقدام به عمل کردن بینی بایستی استعمال هرگونه دخانیات را کنار بگذارید.
 • سه الی چهار هفته بیش از جراحی بایستی مصرف نوشیدنی های حاوی الکل را قطع کنید.
 • شب قبل از جراحی لازم است دوش بگیرید.
 • جهت مقابله از هرگونه عفونت بهتر است که پوست در حین جراحی عاری از هرگونه آلودگی باشد در نتیجه خانم ها بدون آرایش حضور داشته باشند و آقایان نیز با صورتی اصلاح شده در موعد تعیین شده جهت انجام جراحی بینی در کلینیک حضور داشته باشند.
 • در موعد مقرر بایستی یک الی دو نفر را به عنوان همراه با خود آورده باشید.
 • از به همراه آوردن وسایل های زیورآلات و قیمتی خودداری کنید ؛ زیرا مسئولیت آن ها بر عهده خود شما است نه پرسنل درمان.
 • در روز عمل بهتر است که لباسی با یقه آزاد و یا جلو دکمه دارد ، بر تن داشته باشید تا هنگام تعویض لباس دچار مشکل نشوید.

مشاوره قبل از عمل با بهترین جراح بینی مشهد

یکی از مهم ترین و اصلی ترین اقدامات قبل از جراحي بيني دریافت یک مشاوره خوب و کامل از یک جراح مجرب و متبحر می باشد. در طول جلسه مشاوره ای که شما با بپزشک دارید ، باید در رابطه دامنه گسترده و بزرگی از موضوعات مرتبط با روند جراحی مانند سابقه پزشکی ، دارو های که در حال مصرف کردن هستید و تمامی موضوعات و مواردی که می تواند کاندید بودن شما را تحت تاثیر قرار دهد ، صحبت کنید. بهترین دکتر بینی مشهد در ابتدا از اهداف شما از انجام عمل جراحی زیبایی بینی آگاه می شود و سپس نقص های زیبایی و فانکشنال بینی تان را که مایل به اصلاح و درمان شدن آن هستید را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد. تمامی این اطلاعات به بهترین پزشک بینی مشهد کمک می کند تا به درستی مشکل شما را تشخیص دهد و نتیجه ی ایده آل و مطلوب برای شما به ارمغان بیاورد. پس از انجام این مرحله ، جراح بینی شما یک طرح سفارشی بر اساس نیاز های شما رسم می کند. در این جلسات برای اینکه افراد متقاضی برای انجام عمل بینی در مشهد آماده شوند و پس از آن بهترین نتیجه را از عمل زیبایی بینی خود به دست آورند ، پزشک متخصص در رابطه با اقدامات قبل و مراقبت های بعد از آن مطالبی را بیان می کند ؛ از همین رو توصیه می شود در این جلسات با خود یک همراه داشته باشید تا در صورت فراموش کردن نکته ای وی به شما یاد آوری کند. همچنین دکتر در رابطه با نوع بیهوشی ، تکنیک مورد استفاده در زمان جراحی بینی در مشهد یا دیگر شهر های کشور و از همه مهم تر هزینه این پروسه با شما گفتگو می نماید. پزشک شما قدم به قدم در کل مسیر شما را همراهی می کند تا شما در طول این سفر احساس تنهایی نکنید.

جراحی بینی - دکتر زرین قلم

آزمایشات قبل از رینوپلاستی

پیش از اقدام برای انجام جراحی زیبایی بینی در مشهد ، جراح با هدف اطمینان از سلامت عمومی فرد و تشخیص هرگونه بیماری که ممکن است در حین رینوپلاستی اختلال یا مشکلی در روند عمل به وجود آورد ، آزمایشات یا عکس برداری از صورت و قفسه سینه تجویز می نماید و انجام آن ها ضرورت بالایی دارد. این قبیل آزمایشات باید یک ماه پیش از جراحی انجام شوند و چنانچه تاریخ عمل به تعویق بیافتد ، لازم است تکرار گردند. در زیر به شرح این موارد خواهیم پرداخت :

 • آزمایش خون : تست خون شامل کم خونی و شمارش هموگلوبین ، آزمایش اچ آی وی ، قند خون ناشتا و تست کنترل مشکلات و اختلالات انعقاد خون می باشد که طی تست خون از فرد انجام می پذیرد.
 • سی تی اسکن : از ناحیه صورت با هدف تشخیص هرگونه انحراف در تیغه میانی بینی و گرفتگی در سینوس ها سی تی اسکن انجام خواهد شد.
 • نوار قلب : نوار قلب سنجش سیگنال های الکتریکی با دستگاهی خاص پزشکی ست که ریتم و ضربان قلب را به نمایش در می آورد. هدف نوار قلب ، تشخیص دادن هر گونه بی نظمی و آریتمی در قلب است ؛ زیرا بیماری های قلبی مانند تپش قلب نامنظم می تواند روند جراحی بینی را مختل نماید.
 • عکس از قفسه سینه : بررسی و سنجش مشکلات احتمالی که ریه ها وجود دارند ، از طریق عکس برداری از ریه ها صورت می گیرد. عکس از قفسه سینه به تیم بیهوشی در هنگام رینوپلاستی کمک می کند که وضعیت تنفسی بیمار به درستی تشخیص داده شود.
 • تست بارداری در بانوان : به دلیل عوارض سوء داروهای بیهوشی بر روی جنین ، قبل از انجام رینوپلاستی از بانوان تست حاملگی گرفته خواهد شد.
 • آزمایش ادرار : در افراد مبتلا به فشار خون ، دیابت و عفونت های مجاری ادراری ممکن است آزمایش ادرار نیز توسط جراح تجویز گردد.

چگونگی رینوپلاستی توسط بهترین جراح بینی مشهد

تمامی عمل های زیبایی بینی ، تحت بیهوشی عمومی انجام شده و در طی انجام آن ها ، بهترین جراح برای عمل بینی در مشهد و دیگر شهر های ایران با ایجاد برش ؛ به بافت ، استخوان و غضروف بینی دسترسی پیدا کرده و با اعمال اصلاحات مورد نیاز بر روی آن ها همراه با حفظ عملکرد طبیعی بینی ، به بهبود فرم ظاهری آن پرداخته و همچنین ؛ بین بینی و دیگر اعضا صورت تعادل برقرار می کند و در نهایت ، با ایجاد بخیه و قرار دادن گچ یا اسپلینت بر روی بینی ، به تثبیت فرم ظاهری جدید آن کمک می کند. لازم به ذکر است ؛ به منظور ایجاد برش های عمل جراحي بيني ، دو تکنیک وجود دارد که آن ها عبارت اند از :

 1.  روش باز
 2.  روش بسته

روش باز : برش های مورد نیاز در عمل بینی به این روش ، در ناحیه میانی حفره های بینی ( کلوملا ) ایجاد شده و پزشک ، پس از بلند کردن پوست بینی ، به اعمال تغییرات مورد نیاز می پردازد.

روش بسته : برش های مورد نیاز در طی جراحی بینی در مشهد به روش بسته ، در ناحیه درونی حفره های بینی ایجاد می گردند ؛ به عبارت دیگر ، در تکنیک بسته ، هیچ گونه برشی بر روی پوست خارجی بینی ، ایجاد نشده و تمامی برش ها ، داخلی می باشند.

هر کدام یک از روش های فوق ، دارای مزایا و معایب منحصر به فرد خود بوده و انتخاب هر کدام یک از آن ها به منظور انجام عمل زیبایی بینی در مشهد ، توسط جراح انجام می گیرد.

جراحی بینی د مشهد _ دکتر زرین قلم

مراحل جراحی بینی در مشهد

 1. بیهوشی یا بی حسی در عمل بینی 

  بعد از اتمام اقدامات قبل از جراحی بینی و آمادگی فرد برای اعمال تغییرات ابتدا باید بسته به وضعیت بیمار یکی از روش های بیهوشی را انتخاب کرد. به خاطر داشته باشید که در این زمینه سلامت شما حرف اول می زند و براساس شرایط شما پزشک یکی از دو روش بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی را توسط تیم بیهوشی انجام می دهند. این امر در واقع برای این است که فرد در حین عمل زیبایی بینی دردی را تجربه نکند.

 2. اعمال تغییرات

  بعد از اینکه در اتاق عمل ، دکتر اطمینان حاصل کرد که در حالت بی حسی به سر می برید با توجه به عکس های قبل عمل و درخواست فرد زیبا جو اقدام به استفاده از تکنیک های عمل بینی می کند. برای اعمال تغییرات مورد نظر در واقع باید یکی از تکنیک های باز یا بسته به کار برود. در واقع انتخاب هر یک از این دو روش بسته به میزان تغییراتی خواهد بود که شخص مراجعه کننده از نتیجه نهایی انتظار دارد.

 3. برطرف سازی عیوب

  با به کار گیری یکی از متد ذکر شده می توان ایرادات روی بینی را برطرف ساخت و فرم زیبا و بدون نقص را به بینی داد. به یاد داشته باشید که تغییرات جزئی را می توان با روش بسته انجام داد اما دیگر تغییرات نیاز به دسترسی کامل به آناتومی بینی خواهد داشت و فقط می توان از روش باز بهره مند شد.

 4. بخیه زدن

  در پایان هر دو روش که با ایجاد برش های متفاوت انجام گرفته است باید با استفاده از بخیه کار به پایان برسد. متد باز که برش بر روی سطح پوست می باشد ، بخیه ها نیز قابل رویت خواهد بود. اما در دیگر روند بدین صورت نخواهد بود.

چسب زدن اشتباه به بینی و عوارض ناشی از آن

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص توصیه می شود به پادکست زیر از دکتر محمد علی زرین قلم ، جراح بینی مشهد گوش دهید :

تفاوت میان عمل بینی به روش باز و بسته

درک تفاوت میان این دو روش از جهت اهداف و قابلیت هر یک از آن ها اهمیت دارد. در رینوپلاستی یا جراحی بینی در مشهد ، استخوان و غضروف تغییر خواهد کرد و تنها دکتر برای دسترسی پیدا کردن به این ساختار ها می تواند از دو روش باز و بسته کمک بگیرد. در تکنیک بسته دو برش در داخل بینی به وجود می آید که با استفاده از آن جراح بینی خوب در مشهد می تواند تغییرات را به وجود آورد. در جراحی زیبایی بینی با روش باز نیز همانند پروسه بسته از دو برش استفاده می شود که برخلاف عمل زیبایی بینی بسته این برش ها بر روی پوست دماغ و ناحیه کلوملا ایجاد می شود. این برش به جراح این امکان را می دهد تا به راحتی پوست بینی را کنار بزند و به ساختار بینی دست پیدا کند. بر حسب آنچه که پزشک به دنبال انجام آن است و تغییراتی که قرار است بر روی بینی اعمال نماید. هر دستاورد دارای مزایا و معایب منحصر به فردی هستند. از همین رو بهتر است انتخاب روش عمل جراحي بيني را به جراح منتخب خود واگذار کنید ؛ چرا که وی به طور حتم بر روی یکی از این روش ها اشراف و مهارت بیشتری دارد.

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای انجام رینوپلاستی در مشهد نیستند ؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که ممکن است برای افراد به وجود بیاید این است که عمل دماغ برای چه افرادی خطر آفرین و مشکل ساز می باشد و از این رو نباید چنین اشخاصی آن را انجام دهند. در پاسخ به این سوال باید گفت درست است که جراحی بینی در مشهد و دیگر استان های ایران مانند تهران یکی از شایع ترین عمل های زیبایی در میان مردم می باشد اما در برخی از افراد انجام آن امکان پذیر نبوده و در صورت انجام تبعات بدی را به دنبال دارد. ممنوعیت جراحی زیبایی بینی شامل افراد زیر می باشد :

 • افرادی که مبتلا به چاقی مفرط هستند ، نباید عمل بینی انجام دهند.
 • اشخاصی که هنوز به سن بلوغ فیزیکی نرسیده اند (این سن در خانوم ها زیر 16 سال و برای آقایان زیر 18 سال می باشد)
 • زنانی که به تازگی زایمان کرده اند یا شیر ده هستند. (در چنین شرایطی جراح توصیه می کند عمل جراحی بینی در مشهد را به زمانی دیگر موکول کنید.)
 • بانوانی که باردار هستند یا قصد بارداری دارند ؛ زیرا ممکن است دارو های بیهوشی بر روی جنین اثر منفی بگذارد.
 • کسانی که در طول روز تعداد بسیار زیادی سیگار مصرف می کنند و یا به سایر دخانیات 🚬اعتیاد دارند.
 • اشخاصی که به بیماری های انقعاد خون مانند هموفیلی مبتلا هستند یا دارای بیماری های روانی مانند اختلال خود زشت پنداری یا دو شخصیتی هستند.
 • افرادی که از انجام عمل زیبایی بینی اولیه بینی شان کمتر از چند ماه می گذرد ؛ چرا که برای انجام جراحی ترمیمی نیاز است تا از جراحی اولیه حدوداً یک سال زمان بگذرد تا پوست ، غضروف ها و استخوان های آسیب دیده ترمیم شوند.
 • کسانی که علاقه به انجام ورزش های مانند تکواندو ، بوکس ، کشتی و غیره به صورت متداول دارند.
 • اشخاصی که به بیماری های خاص مانند سرطان یا دیابت کنترل نشده مبتلا هستند ؛ البته لازم به ذکر است که عمل جراحی بینی بر روی افرادی که به دیابت کنترل شده دچار هستند با تشخیص و بررسی های پزشک امکان پذیر است.

لازم است گفته شود که تشخیص اینکه شما کاندیدای مناسبی برای انجام عمل رینوپلاستی هستید یا خیر به تشخیص دکتر عمل بینی خوب در مشهد ، می باشد.

جراحی بینی - دکتر زرین قلم

بارداری و عمل زیبایی بینی بینی

در روند جراحی بینی در مشهد ، رعایت برخی نکات به عهده فرد متقاضیان می باشد که بایستی تمام توصیه ها را به درستی و اصولی انجام دهند. در لیست اقدامات قبل از تغییر فرم بینی پزشک از زیباجویان درخواست انجام برخی آزمایشات را دارد که باید بیش از هر چیزی پیگیری شود. یکی از تست های درخواست شده برای بانوان عزیز ، تست بارداری می باشد. خانم ها دقت داشته باشند که اگر در دوره بارداری هستند ، نمی توانند از مزیت عمل زیبایی بینی در مشهد بهره مند شوند. علت نفی این کار برای زنان این است که در روند رینوپلاستی از مواد بیهوشی استفاده می شود که این کار می تواند به سلامت مادر و جنین آسیب برساند. از همین رو بهتر است که تغییر در ظاهر بینی را بعد از زایمان انجام دهید. برخی دیگر اطلاع دقیقی از وضعیت خود ندارند و به همین سبب دکتر درخواست تست بارداری را از آنان دارد. با انجام این آزمایش پزشک از شرایط جسمانی و به علاوه وضعیت بارداری مطلع شده و بر اساس دانسته های به دست آمده تصمیم به انجام روند را می گیرد.

میزان اثر بخشی جراحی بینی در مشهد

درصد موفقیت رینوپلاستی همواره به فاکتور اصلی یعنی ، داشتن توقع عقلانی شما از روند پیش رو وابسته می باشد. شایان ذکر است که در جلسه مشاوره شما و پزشک بایستی به یک ایده مشترک برسید ؛ در غیر اینصورت نتیجه نهایی از دید شما موفقیت بخش نخواهد بود. با دارا بودن توقع و انتظار عقلانی و طبیعی از اعمال تغییرات بر روی ظاهر بینی می توانید میزان موفقیت و اثربخشی بیشتری را از جراحی بینی را دریافت کنید. ناگفته نماند که انتخاب دکتر عمل بینی مشهد نیز مهره تاثیر گذاری بر نتیجه پیش رو خواهد بود. با انتخاب دکتر خوب عمل بینی با تکیه بر تجربه و مهارت بالای پزشک می توانید بهترین نتیجه را از پروسه به دست آورید.

خطرات و عوارض احتمالی جراحی بینی

یکی از مهم ترین عواملی که بر روی تصمیم افراد تاثیر بسیار زیادی می گذارد ، خطرات و عوارض احتمالی که ممکن است بر اثر انجام عمل زیبایی بینی برای افراد به وجود بیاید. درک این مسئله که تمامی عمل های جراحی تهاجمی و غیر تهاجمی عوارض و خطراتی را با خود به همراه دارند ، به شما کمک می کند که در رابطه با تصمیمات خود کمی دقت و وسواس بیشتری داشته باشید. به گونه که برای یافتن بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در مشهد یا دیگر شهر های ایران تمامی فاکتور ها را در نظر بگیرید و به خوبی در رابطه با سابقه عمل بینی او و میزان تحصیلاتش تحقیق کنید. برای به دست آوردن نتایج بهتر و دچار نشدن به عوارض جانبی و احتمالی تمامی جراحی های زیبایی بهتر است به بهترین و مجرب ترین جراحان در شهر محل سکونت خود مراجعه کنید. پروسه عمل جراحی بینی را با خیالی آسوده و راحت به آن ها بسپارید. در ادامه این مطلب خطرارت و عوارض احتمالی که ممکن است برای افراد بعد از جراحی زیبایی بینی به وجود بیاید را ذکر می کنیم اما به یاد داشته باشید که با انتخاب پزشکی متخصص ، مجرب و متبحر و همچنین رعایت کردن تمامی نکات مراقبتی قبل و بعد از رینوپلاستی می توانید درصد احتمال وقوع آن ها را تا حد بسیار زیادی کاهش دهید.

جراحی بینی در مشهد - دکتر زرین قلم

عوارض نرمال جراحی بینی

اگر اطلاعی از عارضه های بعد از عمل ندارید ، باید به عرض برسانیم که به علت تغییرات اعمال شده بدن واکنش نشان می دهد که این واکنش را عارضه یا عوارض می خوانند و امری طبیعی است و پس از گذشت دوره ریکاوری بدن به حالت اولیه در می آید و بهبود حاصل می شود. جراحی بینی از این داستان مستثنا نیست و دارای یکسری از عوارض احتمالی می باشد نظیر ، کبودی ، تورم ، التهاب و درد که همگی در دوره نقاهت برطرف می شوند و به حالت اولیه باز می گردند.

خطرات و عوارض جانبی این جراحی عبارت اند از :

  • عفونت

این عارضه در صورتی که فرد از ناحیه تحت درمان به خوبی مراقبت نکند به وجود می آید. برای جلوگیری از وقوع این عارضه فرد باید به نکات مراقبتی بعد از جراحی بینی مانند عدم استحمام در یک هفته ابتدایی توجه کند تا بتواند از رخ داد آن جلوگیری کند.

  • خونریزی

این عارضه در تمامی عمل های جراحی وجود دارد و با رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل بینی مانند عدم مصرف سیگار ، نوشیدنی های الکلی و دارو های ضد انعقاد خون می توان جلوی به وجود آمدن آن را گرفت. اما چنانچه فرد تمامی نکات مراقبتی را رعایت کند و دچار این مشکل شود باید سریعا پزشک عمل زیبایی بینی مشهد را در جریان قرار دهد و به او مراجعه نماید.

  • سوراخ شدن تیغه بینی یا سپتال

یک سوراخ بسیار کوچک در تیغه بینی موجب ایجاد تلاطم می شود. ممکن است در زمان صحبت کردن یا آواز خواندن فرد ، اطرافیان او صدایی شبیه به سوت را بشنوند. این مشکل تنها در زمانی به وجود می آید که فرد در انتخاب جراح عمل زیبایی بینی دقت نکرده باشد و برای انجام عمل جراحی بینی مشهد یا دیگر شهر های ایران به سراغ پزشکانی برود که از تخصص ، مهارت و تجربه بسیار کمی برخوردار هستند.

نکته
برای اینکه از تمامی این موارد در امان بمانید و هیچ گاه به آن دچار نشوید ، لازم است تا در انتخاب جراح مورد نر خود دقت کافی داشته باشید و بهترین ، مجرب ترین و متبحر ترین جراح در شهر محل سکونت خود که در زمینه جراحی بینی در مشهد دارای سابقه درخشان و خوبی است را انتخاب کنید و از همه مهم تر نکات مراقبتی که او به شما گوشزد می کند را به طور کامل بدون کم و کاستی رعایت کنید. انجام جراحی زیبایی بینی سیار حساس بوده و نیاز دارد تا شخصی که از تبحر و تجربه بسیار زیادی برخوردار است آن را انجام دهد. دکتر محمد علی زرین قلم ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی مشهد با تکیه بر تجربه ، مهارت و توانایی های خود بهترین فرم بینی را برای شما به ارمغان می آورد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • استفاده از کمپرس سرد جهت کاهش کبودی و تورم رخ داده بعد از روند بسیار کارآمد است.
 • مواقع استراحت و خوابیدن بهتر است که از دو بالش کمک بگیرید که از میزان التهاب و کبودی کاسته شود.
 • تمام مدت از برخورد ضربه یا اجسام با فرم بینی جدید خودداری کنید.
 • پس از عمل بینی در مشهد بهتر است که فعالیت های ورزشی و همچنین انجام کارهای سنگین را به بعد واگذار کنید.
 • در مراقبت های بعد از جراحی دماغ به رژیم غذایی خاصی نیاز ندارید ، اما بخاطر داشته باشید اگر تمایل دارید که روند ریکاوری کوتاه تر شود و زودتر تورم و التهاب بهبود یابد بایستی مصرف نمک را در وعده های غذایی قطع کنید.
 • رژیم غذایی خاصی برای دوره نقاهت بعد از عمل رینوپلاستی نیاز نخواهد بود اما به یاد داشته باشید که در وعده های غذایی خود بهتر است که اندازه نمک و ید را کاهش دهید.
 • هفت الی ده روز بعد از این جراحی از نوشیدنی های حاوی الکل دوری کنید. زیرا الکل موجود در خون می تواند روند بهبود را با اختلال مواجه کند.
 • از خیس شدن اسپلینت و گچ بینی خودداری کنید ؛ زیرا در این وضعیت احتمال تغییر شکل بینی بیشتر می شود.
 • مدت زمان دوش گرفتن را کاهش دهید که در فضای با دمای گرم قرار نگیرید.
 • استفاده از عینک را بهتر است که در مراقبت های بعد از جراحی بینی به بعد موکول کنید و به جای آن از لنز های تماسی بهره مند شوید.
 • وعده های غذایی خود را از غذاهای نرم و مقوی در برنامه غذایی استفاده کنید. این نکته مانعی است برای وارد آمدن هر نوع فشار به فک و بینی که در پی آن فرد درد را متحمل نشود.
 • شستشو بینی را طبق دستور العمل دکتر انجام دهید.
 • جراحی زیبایی بینی در مشهد روندی ایمن و کم تهاجم است که بدون تجربه درد سپری می شود. در مواردی که فرد آستانه تحمل پایینی دارد می توان از مسکن های که پزشک تجویز کرده اند استفاده کنند.
 • برای تقویت بدن و بهبود روند درمان باید از مکمل های غذایی زیر نظر دکتر استفاده کنید.

رینوپلاستی در افراد دیابتی

دیابت یا بیماری قند نوعی عارضه است که قند خون و متابولیسم بیمار را با مشکل مواجه می کند. اشخاصی که بدنشان به دیابت مبتلا می باشد ، در مقابل تولید انسولین مقاومت می کنند و یا اینکه قادر به تولید آن نیستند. در واقع هورمون انسولین از غده پانکراس ترشح شده و تولید گلوکز را برای ایجاد انرژی کنترل می کند. زمانی که انسولین وظیفه خود را به طور صحیح انجام ندهد ، در این مواقع قند خون افزایش یافته و برای مریض خطراتی را به دنبال دارد. از این رو متقاضیانی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی در مشهد را دارند ، باید قبل از آن تحت کنترل باشند ؛ زیرا ممکن است بعد از رینوپلاستی با مشکلاتی مواجه شوند. یکی از موارد کنترلی قبل از عمل بینی حذف قند از رژیم غذایی می باشد و سه وعده غذایی این افراد باید به شش وعده تبدیل شود. جایگزین قند را باید با غلات ، سبزیجات ، نان سبوس دار ، حبوبات و میوه های تازه پر کرد. افرادی که دیابت دارند قبل از این پروسیجر زیبایی باید آزمایش انجام دهند. در صورتی که قند خون این اشخاص از 150 کمتر بود باید با رعایت نکات مراقبتی ، عمل زیبایی بینی انجام دهند. اما در مواقعی که قند خون این افراد از این میزان بیشتر بود ابتدا باید اقدام به پایین بودن آن نمایند سپس اقدام به جراحی بینی در مشهد کنند ؛ زیرا با مشکلاتی مانند موارد زیر دچار می شوند :
 • عدم بهبود اسکار
 •  قند خون بالا سبب اختلال در داروی بیهوشی و عواقب خطرناک می شود.
 •  وجود استرس قبل از جراحی سبب نواسان در قند خون افراد می شود.

هر آنچه در مورد تامپون بعد از جراحی بینی باید بدانید :

جراحی بینی در مشهد - دکتر محمد علی زرین قلم

آیا این امکان وجود دارد که در جراحی بینی ، بینی بزرگ تر شود ؟

وقتی سخن از عمل بینی با بهترین جراح بینی مشهد ، می شود همه فکر می کنند که این پروسیجر فقط برای کوچک کردن این عضو است. در صورتی که بینی برخی از افراد به صورت مادرزادی بسیار کوچک است یا به دلیل جراحی زیبایی نادرست کوچک تر از حد طبیعی شده که در این مواقع جراح اقدام به بزرگ کردن بینی این افراد می کند.

رینوپلاستی در بیماران قلبی

این پروسه بر روی افرادی که به عارضه های قلبی و عروقی دچار هستند ، چالش برانگیز و سخت می باشد. امکان قابل اجرا نبودن عمل بینی در این افراد به تشخیص این بیماری توسط متخصص قلب و میزان گستردگی و حاد بودن آن بستگی دارد. در رابطه با رینوپلاستی بیماران قلبی میان جراحان هیچ اتفاق نظری وجود ندارد ؛ چرا که بعضی بر این باورند که جراحی بینی در بیماران قلبی خطرناک بوده و برخی دیگر بر این باورند که به دلیل بهبود شرایط تنفسی در این پروسیجر روی عملکرد قلب نیز تاثیر مثبتی گذاشته می شود. از این رو اگر جز این دسته از افراد هستید می توانید با مراجعه به پزشک مجرب بینی و دارای وجدان کاری و بدون در نظر گرفتن منافع مالی از یک تشخیص درست برای انجام دادن یا ندادن این پروسیجر کمک بگیرید.

هزینه جراحی بینی در مشهد با دکتر زرین قلم

دغدغه ذهنی بسیاری از افراد زیباجو در رابطه با هزینه عمل های مرتبط با دماغ ، می باشد. در این رابطه ، لازم به ذکر است که تعیین نهایی هزینه این پروسه ، توسط بهترین جراح برای جراحی بینی در مشهد پس از انجام معاینات و بررسی های مورد نیاز ، انجام می گیرد. به همین علت ، به تمامی افرادی که قصد اطلاع از هزینه نهایی عمل بینی در مشهد را دارند ، توصیه می شود بعد از تعیین وقت به صورت حضوری به مطب دکتر زرین قلم مراجعه کرده تا بعد از انجام معاینات لازم ، هزینه عمل زیبایی بینی به شما اعلام شود. دقت داشته باشید که این عمل در حوزه عمل های زیبایی قرار می گیرد ؛ از این رو بیمه هزینه جراحی بینی را تقبل نمی کند ؛ تنها آن دسته از افرادی که به انحراف بینی دچار هستند و یک پزشک معتمد انحراف بینی آن ها را تایید نموده باشد ، با تهیه عکس های سی تی اسکن می توانند به بیمه مراجعه کرده و بخشی از هزینه های این جراحی را دریافت نمایند.