جراحی بینی کج : بینی کج چیست؟ چه عوامی باعث کج شدن بینی می شود؟ چگونه می توان بینی کج را درمان نمود؟ هر انسانی دارای بینی خاص خود می باشد که بخشی از ویژگی های صورت او را نشان می دهد. برخی افراد که نسبت به ظاهرشان بی اهمیت هستند، هیچ ایده ای درباره بینی خود ندارند. با این وجود برای افرادی که آگاه به نظر می رسند، بینی یک چالش بزرگ است. حدوداً 14 نوع مختلف بینی وجود دارد که البته هرکدام از آن ها، بخشی از شخصیت فرد را نمایان می سازد. بینی کج یکی از انواع نادر بینی می باشد، ولی برخی افراد در حادثه یا شکستگی یا به صورت مادرزادی دارای بینی کج می باشند. صرف نظر از علت کج شدن بینی، این نوع بینی دارای ویژگی های منحصر بفرد و متفاوت خود می باشد که توسط دکتر محمدعلی زرین قلم قابل درمان می باشد.

 

جراحی بینی کج

 

معنی بینی کج

یکی از ویژگی های بینی کج، وجود یک برآمدگی در نوک بینی می باشد. همچنین نوک بینی به یک طرف متمایل شده است که باعث کج به نظر رسیدن آن می شود. این یکی از منفورترین انواع بینی در میان افرادی است که مایل به داشتن بدشکلی های مرتبط با بینی فرورفته نمی باشند.

علل کج شدن بینی

گاهی آسیب دیدگی می تواند باعث کج شدن بینی شود. استخوان های بینی در بینی کج، معمولاً شکسته هستند و استخوان های بینی شکسته علت اصلی کج شدن بینی می باشند. افرادی که در مشاغل پر خطر از قبیل بوکسر ها فعالیت دارند، معمولاً دچار شکستگی بینی می شوند. وقتی استخوان ها بهبود می یابند، دیگر به موقعیت نرمال خود باز نمی گردند و در نتیجه شکل ظاهری آن ها کج می شود. شکستگی های بینی نادیده گرفته شده، معمولاً باعث می شود که علاوه بر کج شدن بینی، فرو رفتگی ها و ناهنجاری هایی نیز در سطح بینی ایجاد شود.

برخی بینی ها در سنین پایین کج می شوند، چون استخوان های بینی کودکان نرم است و کوچک ترین آسیبی در دوران کودکی از قبیل آسیب دیدگی های وارده در هنگام بازی کردن، می تواند باعث ایجاد تغییر در شکل بینی شود. گاهی کج شدن بینی در اثر درست انجام نشدن رینوپلاستی اتفاق می افتد. جراحی زیبایی یک رودن بسیار ظریف می باشد و کوچکترین بی دقتی در طول جراحی می تواند بینی نامطلوبی را برای بیمار بر جای گذارد.

 

جراحی بینی کج

 

چگونه می توان بینی کج را درمان کرد؟

جراحی بینی کج که تحت عنوان رینوپلاستی برای بینی های کج نیز شناخته شده است یک روند اصلاحی برای تغییر دادن کجی بینی می باشد. این روند شامل اصلاح و ترمیم به منظور دادن یک شکل نرمال به بینی می باشد. امروزه جراحی بینی به خصوص در میان نسل جوان که دارای تعاریف ویژه ای درباره زیبایی می باشند، از عمومیت بالایی برخوردار شده است.

جراحی بینی کج می تواند راه حلی برای بسیاری از زنان باشد. بسیاری از زنان در طول زندگی از بینی خود بیزارند. آن ها نسبت به شکل بینی خود، اعتماد به نفس شان را از دست می دهند و گاهی اوقات برقراری تعاملات اجتماعی برای آن ها دشوار است.

جراح بینی شکل بینی آن ها را بر اساس دستورالعمل های ویژه صورت فرد بازسازی می کند. این یک تسکین بزرگ برای بسیاری از زنان محسوب می شود. مردان نیز می توانند برای اصلاح کجی بینی خود تحت جراحی بینی قرار بگیرند

مزایای جراحی بینی کج چیست؟

  • رینوپلاستی اعتماد به نفس افراد را بالا می برد.
  • این جراحی عملکرد بینی را بهبود می بخشد.
  • با رینوپلاستی مشکللات مربوط به گرفتگی بینی درمان می شود.
  • در سنین بالاتر، تنفس آسان تر می شود.
  • انرژی فرد را تقویت می کند
  • کیفیت خواب را بهبود می بخشد.
نتیجه گیری:

رینوپلاستی یک روند جراحی است که در افراد، اغلب بنا به دلایل زیبایی انجام می پذیرد. این جراحی را می توان با هدف اصلاح معایب مادرزادی بینی یا معایب ایجاد شده در این اندام در اثر آسیب دیدگی انجام داد. برخی مزایای کلیدی برای انجام این جراحی، شامل تقویت اعتماد به نفس، کیفیت خواب بهتر، درمان گرفتگی بینی، تقویت سطح انرژی، بالا بردن کیفیت تنفس در سنین بالاتر و بهبود دادن عملکرد بینی می باشد. در صورت تمایل به انجام رینوپلاستی ، یافتن یک جراح خوب و مشاوره با وی یکی از اقدامات اصلی این روند محسوب می شود.

 

 

ریکاوری جراحی بینی کج

شما بعد از جراحی به اتاق ریکاوری انتقال داده می شوید. در آنجا پرسنل مجرب، شما را تا زمان به هوش آمدن کامل، تحت کنترل و نظارت قرار می دهند.

شما می توانید در همان روز جراحی به منزل بازگردانده شوید. البته در روز جراحی به دلیل وجود آثار بیهوشی، نمی توانید خودتان رانندگی کنید و باید از یکی از دوستان یا نزدیکان بخواهید تا شما را به منزل بازگردانده و تا مدتی از شما مراقبت کند.

جلسه ای تحت عنوان جلسه فالوآپ به منظور بررسی میزان پیشرفت بهبود، بعد از جراحی برای شما مقرر می شود که حضور یافتن در آن الزامی می باشد.

تورم و کبودی و پانسمان بینی باعث می شود که در طول چند روز اول بعد از جراحی، تنفس از راه بینی دشوار باشد. شما می توانید در روز بعد از جراحی، پانسمان داخل بینی را بردارید. سعی کنید با قرار دادن چند بالشت، سر خود را در موقعیت بالاتر از بدن قرار دهید. همچنین باید از فین کردن اجتناب کنید. رعایت این اقدامات به سپری شدن بهتر روند بهبود و پیشگیری از تجمع مایعات کمک می کند.

همچنین باید افزود:

تورم و کبودی در زیر چشم ها بعد از جراحی، کاملاً طبیعی می باشد. این حالت به مرور زمان فروکش می کند، ولی گاهی مشاهده نتیجه نهایی عمل جراحی، بعد از چند ماه نمایان می شود.

زمان گذاشتن برای استراحت و ریکاوری، اجتناب از انجام فعالیت های سنگین، ورزش نکردن، عدم استفاده از حمام آب داغ، اجتناب از خم شدن به مدت دو هفته بعد از جراحی، همگی از جمله اقدامات بعد از جراحی محسوب می شوند همچنین باید از حضور یافتن در مکان های شلوغ و پر جمعیت بمنظور جلوگیری از خطر وارد آمدن آسیب یا ضربه احتمالی به بینی، یا ابتلا به سرماخوردگی یا عفونت بعد از جراحی خودداری کنید.

بعد از سپری شدن این مدت می توانید فعالیت های نرمال خود را دوباره از سر بگیرید.

مشاهده نتیجه کامل بعد از جراحی به چه مدت زمان نیاز دارد؟

تورم و کبودی بعد از جراحی نرمال می باشد و گاهی اوقات مشاهده نتیجه نهایی جراحی به اندکی زمان نیاز دارد.

بخش عمده کبودی در طول دو تا سه هفته اول بعد از جراحی فروکش می کند، ولی فروکش کردن تورم به مدت زمان بیشتر گاهی تا چند ماه زمان نیاز دارد. با توجه به صعودی بودن روند بهبود، شما روز به روز شاهد داشتن بینی زیباتر خواهید بود.

چرا دکتر زرین قلم را انتخاب می کنید؟

دکتر محمدعلی زرین قلم با ارائه خدمات کاملاً اختصاصی، به بیمار خود در طول روند مشاوره، در خصوص توصیه های سلامت و درمان اطلاع رسانی کامل می نماید.

وی با به خدمت گرفتن پرسنلی مجرب و انجام جراحی در مراکز درمان کاملاً مجهز، دغدغه بیمار را به حداقل رسانده و با استفاده از به روز ترین تکنولوژی ها و متدهای جراحی، هیجان مشاهده چهره ای زیبا و جذاب بعد از جراحی را در بیمار خود خلق می نماید.