جراحی بینی نیمه فانتزی یکی از رایج ترین انواع مدل های جراحی بینی یا رینوپلاستی در عصر حاضر بخصوص در میان زنان می باشد. این مدل بینی ترکیبی از بینی طبیعی و بینی فانتزی محسوب می شود و دکتر محمدعلی زرین قلم  بهترین جراح بینی مشهد در انجام آن حاذق می باشند. تغییرات در طول عمل زیبایی بینی نیمه فانتزی آنچنان شگفت انگیز است که در طول روند، علاوه بر اصلاح شکل ظاهری بینی و حفظ ویژگی های طبیعی آن، تلاش می شود تا نوک بینی نیز از نمای نیمرخ اندکی قوس دار شود. بینی شکل گرفته در طول این روند، علاوه بر طبیعی بودن، ویژگی های غیر عادی حاصل از جراحی فانتزی را نیز دارا نمی باشد.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی

 

نکاتی در خصوص عمل بینی نیمه فانتزی

باید ذکر کنیم که به منظور دستیابی به نتایج ایده آل در  جراحی بینی نیمه فانتزی ، جراحی باید به دستان بهترین جراح بینی در مشهد  یا سایر شهر های ایران که در زمینه تکنیک های عمل زیبایی بینی طبیعی و فانتزی  تبحر و تخصص دارد انجام شود. در قدم نخست، ساختار و نوع بینی بیمار توسط جراح مورد آزمایش قرار می گیرد تا جراحی بینی در مسیر صحیح هدایت شده و بهترین تکنیک برای دستیابی به نتیجه مطلوب انتخاب شود.

یکی از الزامات برای عمل بینی نیمه فانتزی ، داشتن بینی با پوست نازک و غضروف قوی است. این تکنیک جراحی زیبایی بینی بر روی بینی های گوشتی که داشتن غضروف ضعیف، پوست ضخیم و شل یکی از مشخصه های بارز آن ها می باشد، قابل اجرا نبوده و نتیجه مطلوبی را به دست نمی دهد. افراد دارای بینی گوشتی هرگز داوطلبین خوبی برای جراحی بینی نیمه فانتزی به شمار نمی آیند و بهترین روند جراحی برای آن نوع بینی ها، جراحی بینی یا رینوپلاستی طبیعی می باشد.

 

در ادامه باید گفت:

طبق گفته های بهترین جراح بینی مشهد در جراحی بینی نیمه فانتزی ، جراح تلاش می کند تا ویژگی های دو مدل بینی فانتزی و طبیعی را با یکدیگر ترکیب نماید. وی تناسب اندازه و شکل بینی را با سایر ویژگی های صورت در نظر می گیرد و نوک بینی را در اندکی بالاتر از حد نرمال قرار داده و قوس یا کمان بینی را نیز اندکی بلندتر می نماید. بینی در مدل نیمه فانتزی اندکی از بینی در مدل نرمال، کوچک تر است، ولی در برخی موارد به علت کوچک شدن بینی و به دلیل بی تجربه بودن پزشک، تنفس از راه بینی در این مدل، به اندازه تنفس از راه بینی در مدل بینی طبیعی آسان نمی باشد.

شکل بینی به فاکتورهای متعددی از جمله شکل استخوان ها و غضروف بینی وابسته است. در طول جراحی رینوپلاستی، جراح می تواند شکل بینی را با صاف کردن، بلند کردن، و تقویت نمودن استخوان های بینی، دستکاری نماید. هر چند تمامی مدل های بینی دارای ویژگی های منحصر بفرد خود می باشند، ولی بینی نیمه فانتزی به دلیل برخوردار بودن از ویژگی های هر دو مدل بینی فانتزی و طبیعی، نمونه منحصر بفرد و خاصی به شمار می آید که طرفداران زیادی را خصوصاً در میان بانوان به سمت خود جلب نموده است.