به طور معمول کسانی که تمایل به انجام عمل بینی دارند ، به علت ناشناخته بودن روند فوق استرس و اضطراب بسیاری را متحمل می شوند. از این رو بهتر است که قبل از انجام رینوپلاستی ، یکسری اقدامات قبل از جراحی بینی را انجام داد که با توجه به توصیه های دکتر محمد علی زرین قلم ، بهترین جراح بینی مشهد بهتر است صورت بگیرند. بنابراین با آشنایی با مراحل و نحوه فرآیند ، باعث می گردد که فرد با خیالی راحت روند را قبول کند و دیگر دلواپس نباشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی- دکتر زرین قلم

جراحی بینی :

بینی در چهره از برجسته ترین اعضا صورت به شمار می رود در نتیجه بروز هر گونه ایرادی در شکل ظاهری و همچنین ساختار داخلی موجب می گردد که به نسبت دیگر اجزا بیشتر به چشم بیاید. این برجستگی و در معرض دید بودن باعث شده است بیشتر اشخاصی که از فرم بینی خود میزان رضایت کمتری دارند دچار عدم اعتماد به نفس شوند. در نتیجه به طور جد و خیلی مهم در پی برطرف کردن ایرادات ظاهری بینی بر آمده و بدین ترتیب رینوپلاستی را انتخاب می کنند. روشی درمانی و زیبایی به شمار می آید ، که امروزه در میان تمامی جراحی های زیبایی بیشترین متقاضی را به خود اختصاص داده است. همانطور که گفته شد بینی از اهمیت بالایی در زیبایی چهره برخوردار است. در نتیجه بایستی در انتخاب دکتر جهت انجام متد فوق بسیار دقت کنید. برای هر کاری آمادگی قبل از انجام آن موجب می گردد که نیمی از مسیر را طی کرده باشید در نتیجه انجام اقدامات قبل از جراحی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

شرکت در جلسه اولیه :

اولین دیدار فرد متقاضی با جراح بینی ، به معاینه اولیه و مشاهده میزان ایرادات در آن می گذرد. بعد از اینکه دکتر خوب عمل بینی مشاهدات لازم را بررسی کرد. فرد زیباجو تمامی توقعات عقلانی خود را به ایشان در میان می گذارد. بهتر است که شما از انجام جراحی بینی هدف نهایی داشته باشید. یعنی تنها به علت اینکه فلان دوستم یا فلان بازیگر فرم بینی خوشگلی داره شما نیز متقاضی این عمل شده باشید. باید فرد از هر لحاظ مطمئن باشد که می خواهد شکل بینی خود را تغییر دهد. افرادی که از لحاظ عقل و روح به تکامل رسیده باشد به راحتی می تواند با میزان تغییرات به وجود آمده کنار بیاید و از روند فوق توقعات عقلانی داشته باشد. در جلسه مشاوره بهتر است که فرد تمامی سوالات موجود در ذهن خود را از پزشک بپرسد که جای هیچ سوالی برای او باقی نماند. و همچنین بهتر است که جراح با شرح روند جراحی می تواند زیباجو را با متد آشنا سازد و دیگر استرس و اضطرابی باقی نخواهد ماند. در کل این نشست بیمار و پزشک جهت برطرف کردن تمامی سوالات موجود در ذهن بیمار و همچنین ویزیت دکتر از اهمیت برخوردار است. یکی دیگر از مزیت های مهم این جلسه ، این است که اگر فرد پافشاری بر نظری اشتباه دارد و طبق صلاحدید دکتر انجام این کار سلامت بیمار را به خطر می اندازد بهتر است که پزشک از انجام این متد خودداری کند.

انتخاب دکتر خوب :

همانطور که گفته شد جراحی بینی از اهیمت بسیاری برخوردار است. این روش ایمن و تهاجمی بوده در صورتی که دکتر خوب عمل بینی آن را انجام دهد. زیرا اناتومی بینی با ساختار تنفس فرد تلاقی دارد. بدین علت کوچک ترین خطا در حین پروسه امکان دارد پیامد های بدی را برای فرد به همراه داشته باشد. انجام رینوپلاستی نیازمند پزشک مجرب و با سابقه است که روند را ایمن و میزان عارضه های احتمالی را برای فرد به حداقل برساند. انتخاب دکتر از مهمترین اقدامات قبل از جراحی بینی به شمار می رود که فرد بایستی طبق مشاهدات انجام داده بتواند بهترین جراح بینی مشهد مناسبی را برای انجام فرآیند انتخاب کند.

مهم ترین نکات اقدامات قبل از جراحی بینی :

 • منع نوشیدنی های حاوی الکل! روز مشخص شده برای جراحی بینی خود را به طور کلی از چند وقت قبل مطلع هستید. در نتیجه بهتر است که در این بازه زمانی از نوشیدن الکل به هر نحوی خودداری کنید. الکل موجب دهیدراته شدن بدن و کاهش میزان آب بدن می گردد. نوشیدن این ماده باعث می شود که قدرت و توانایی سیستم ایمنی بدن را تا حد چشمگیری کاهش می دهد. بدین ترتیب باعث می شود که دوره نقاهت را دچار اختلال کند.
 • سیگار ممنوعه دوم در اقدامات قبل از جراحی بینی است. همیشه شنیده اید که استعمال هرگونه نیکوتین برای سلامتی مضر است. در جراحی نیز به همین صورت است. قبل و بعد از عمل بینی بهتر است که استعمال هرگونه دخانیات را ترک کنید. بهتر است که یک الی دو هفته قبل از رینوپلاستی کشیدن سیگار را کنار بگذارید.
 • استفاده از قرص آسپرین و دیگر داروهای شبیه به آن را کنار بگذارید. این چنین داروها موجب رقیق شدن خون شده و در روند عمل اختلال ایجاد می کند.بدین سبب بهتر است که استفاده از چنین داروهایی را کنار بگذارید.
 • یکی دیگر از اقدامات قبل از جراحی بینی از اهمیت بسیاری نیز برخوردار است. انجام دادن آزمایش های خواسته شده توسط جراح است که فرد باید قبل از عمل بینی آن ها را آماده کرده و در روز تعیین شده تحویل پزشک دهد که پروسه چکاپ کلی بیمار تکمیل گردد.
 • در روزهای نزدیک به رینوپلاستی بهتر است که بافت پوست را به شرایط اسیدی نزدیک نکنید. به عبارت ساده تر ، از شوینده ها و پاک کننده های ملایم باید استفاده کرد.
 • هر فردی در طول زندگی خود به یکسری موارد حساسیت دارد. در روند جراحی بهتر است که تمامی حساسیت های دارویی و خوراکی را به پزشک خود اطلاع دهید.
 • وجود هرگونه بیماری را بایستی به جراح بینی اطلاع دهید. باید ایشان از تمامی سوابق بیماری در جریان باشد. و طبق آن از داروهای تجویز شده و مواد بیهوشی استفاده کند.

شب و روز قبل از جراحی بینی :

در اقدامات قبل از جراحی بینی ، یک روز مانده به روند فوق از اهمیت بسیاری در ارتباط با مراقبت ها برخوردار است. در ذیل به مواردی که باید در روز آخر انجام داد اشاره خواهیم کرد :

 • شب قبل از عمل بهتر است که استحمام کنید. زیرا بعد از اتمام تغییر فرم بینی ، بهتر است که تا مدتی دوش نگیرید. بعلاوه بایستی در روز تعیین شده جهت جراحی ، پوست باید تمیز باشد.
 • بهتر است که شام سبکی را میل کنید. به علت اینکه روند با استفاده از داروهای بیهوشی انجام می گیرد. معده شما باید خالی باشد در نتیجه مصرف غذاهای سنگین را در شب قبل از عمل کردن دماغ کنار بگذارید.
 • هشت ساعت قبل از تایم مشخص شده جهت انجام دادن رینوپلاستی شخص مراجعه کننده باید از نوشیدن و آشامیدن خودداری کند. زیرا در لحظه به هوش آمدن به علت استفاده از داروهای بیهوشی ممکن است فرد دچار حالت تهوع شود.
 • جهت رفتن به بیمارستان برای انجام عمل بینی بایستی وسایل شخصی خود را جمع آوری کنید. به خاطر داشته باشید که در روز جراحی باید یک نفر را به عنوان فرد همراه با خود داشته باشید. می توانید از اعضای خانواده یا دوستان خود شخص را انتخاب کنید.

روز جراحی :

 • همانطور که گفته شد بهتر است که چیزی نخورید. که پی از تمام شدن جراحی بینی به سبب مواد بیهوشی دچار تهوع نشوید.
 • آقایان و بانوان باید با پوستی تمیز در اتاق عمل حاضر شوند. بدین صورت که خانم ها بدون آرایش و مردان با چهره ای اصلاح شده تشریف بیاورند.
 • لباسی با یقه آزاد یا دکمه دار بر تن کنید که در موقع تعویض کمترین نقطه برخورد را با صورت و دماغ شما داشته باشد. از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی به حساب می آید. که فرد باید توجه ویژه داشته باشد.
 • یکی دیگر از اقدامات قبل از جراحی بینی که باید به آن دقت داشته باشید. به همراه داشتن فردی است که در زمان بیهوشی و به ویژه در موقع ترخیص بایستی از شما مراقبت کند.

لیست داروهای ممنوعه!!!

مصرف برخی از داروها قبل از جراحی بینی را بهتر است کنار بگذارید. یکی از اقدامات قبل از جراحی بینی توصیه های پزشک است که مصرف بعضی از داروها را قطع کرده یا کنار بگذارید.

ویتامین E : درست است که برخی از داروهای مکمل برای بدن نیاز است اما استفاده از ویتامین E را بهتر است که هفت الی ده روز مانده به تایم مقرر شده کنار بگذارید.

Clopidogrel : استفاده کردن این دارو طبق نسخه پزشک است و جهت کنار گذاری آن نیز بایستی طبق صلاحدید جراح باشد.
بعضی از داروهای مکمل و ویتامین ها نیز امکان دارد در روند نقاهت اختلال ایجاد کنند بهتر است که هر نوع دارویی را مصرف می کنید به پزشک اطلاع دهید.

خوراکی های که خوب است استفاده کنید :

مصرف مواد پروتئینی جهت تسریع در روند بهبود تاثیر گذار است. نوشیدنی اب میوه های طبیعی برای سلامتی مناسب است به خصوص آب آناناس که سرشار از ویتامین است.مصرف مرغ ، ماهی ، سویا ، گوشت ، لوبیا و عدس از این دست مواد مغذی است که بایستی نه تنها قبل از عمل ، بلکه بهتر است در هفته های بیش از انجام جراحی در سبد غذایی خود قرار دهید.