بهترین جراح بینی

جراح بینی : امروزه افراد به منظور دستیابی به زیبایی و به دنبال آن اعتماد بیش تر اقدام به انواع جراحی های زیبایی می نمایند که جراحی زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین آن ها می باشد.

بیماران هزینه تقریباً زیادی را برای این جراحی زیبایی صرف کرده و باید برای مدت زمان حداقل 2 هفته نیز از رفتن به سرکار خودداری کرده و مراقبت های زیادی را انجام دهند بنابراین باید تمام دقت خود را بکار بگیرند که با یکبار جراحی به نتیجه ای مطلوب و رضایت بخش از این جراحی زیبایی دست یافته و نیاز به انجام جراحی بینی ترمیمی نداشته باشند. البته باید این نکته را نیز متذکر شویم که در برخی موارد و با وجود برخی شرایط همچون بیش از اندازه بودن ایرادات بینی افراد ناگزیر به انجام جراحی بینی ثانویه خواهند بود.

 

 

موثرترین و اساسی ترین عامل در مطلوب بودن نتیجه جراحی بینی ، بالا بودن میزان تجربه و مهارت جراح بینی است. بنابراین باید در انتخاب جراح خود زمان و دقت کافی را صرف نمایید.

از دیگر عوامل موثر در مطلوب بودن نتیجه جراحی بینی می توان به استخوانی بودن بینی ، کم بودن میزان ایرادات بینی، رعایت و انجام دقیق نکات مراقبتی قبل و بعد از جراحی بینی اشاره کرد.

 

اهمیت انتخاب جراح بینی خوب

تصمیم شما در انتخاب جراح زیبایی، انتخابی خواهد بود که سال ها باید با آن زندگی کنید. یک روند موفق باعث می شود که شما خودتان را دوست بدارید و در سال های بعد از اجرای آن روند، حس اعتماد به نفس را تجربه کنید. از طرف دیگر، سپردن جراحی زیبایی تان به دستان یک جراح بی تجربه احتمال ایجاد نتایج ضعیف را افزایش داده و به تحمیل هزینه ها و صرف زمان اضافی بر شما منجر می شود.

بنابراین یکی از مهم ترین اقدامات در تضمین نتیجه رضایت بخش رینوپلاستی ، انتخاب جراح مناسب می باشد. از آنجایی که رینوپلاستی در میان چالش برانگیزترین روندهای زیبایی قرار دارد، شما باید جراحی را که صاحب تخصص بی نظیر، تجربه رینوپلاستی قابل ملاحظه و سابقه درخشان در ارائه نتایج مطلوب است انتخاب کنید. یک جراح خوب، یک فرد اهل گفتگوی تاثیرگذار نیز می باشد که با دقت به بیمار خود گوش داده و چون یک پزشک دلسوز عمل می کند.

از آنجایی که رینوپلاستی یک جراحی گزینشی بوده و هیچ اظطراری در آن وجود ندارد، هیچ عذر و بهانه ای برای کوتاهی در تحقیق در یافتن یک جراح خوب و ریسک کردن بر روی چهره قابل توجیه نمی باشد.

 

 

ویژگی های ذیل را حین انتخاب جراح بینی مد نظر قرار دهید؟

 • یافتن یک جراح زیبایی با بورد تخصصی که صاحب تجربه زیاد در روند مورد نظر می باشد، نقش حیاتی در دستیابی به نتایج مطلوب دارد.
 • یکی از مهم ترین ویژگی های یک جراح خوب دوره دیده و با تجربه بودن در جراحی زیبایی مورد نظر می باشد. بنابراین اطمینان حاصل کنید که جراح منتخب شما دارای بورد تخصصی می باشد.
 • هر زمینه از جراحی زیبایی به مهارت های مختلفی نیاز دارد. شما می توانید تصور کنید که چگونه جراحی استخوان، غضروف و مجاری تنفسی با جراحی سینه که عمدتاً با بافت نرم سروکار دارد متفاوت است. با توجه به این موضوع جراحی زیبایی می تواند در حوزه خود دارای فوق تخصص هایی نیز باشد. انتخاب جراحی که در جراحی زیبایی دارای تخصص و تجربه قابل ملاحظه باشد، از مهم ترین ملاحظاتی است که باید مد نظر قرار داده شود.
 • کسب اطلاعات درباره دوره های سپری شده توسط جراح، سال های انجام روند و تعداد دفعات انجام روند جراحی مورد نظر نیز از جمله مطالبی است که در زمان انتخاب جراح زیبایی حائز اهمیت می باشد.
 • یک جراح زیبایی خوب باید دارای حس زیبایی شناسی جذاب و ستودنی باشد. همگی ما می دانیم آن چیزی که از نظر یک فرد زیبا است ممکن است از نظر فرد دیگر غیر جذاب باشد. به همین دلیل شما نمی توانید تنها به پیشنهادات یک دوست یا تنها به تجربه جراحی زیبایی وابسته باشید. شما باید به دقت نتایج را از طریق گفتگو با هر جراح بررسی نمایید.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی

به عکس های قبل و بعد نتایج جراحی هر جراح برای روند مورد نظر خود نگاه کنید. آیا نتایج این جراحی ها از نظر شما جذاب است؟

به نتایج بدست آمده در بیمارانی که دارای ویژگی های شبیه به شما هستند با دقت نگاه کنید.

احساس شما نسبت به برخورد و رفتار جراح و پرسنل نیز ایفای نقش می نماید. جراحی یک معامله بزرگ است و در مسیر رسیدن به چهره نهایی شما، فراز و نشیب های زیادی وجود دارد. شما باید نسبت به جراح زیبایی و تیم پشتیبان او، صد در صد احساس راحتی کنید. جراح زیبایی را انتخاب کنید که او را دوست داشته و کاملاً از سلامت خود در سپردن جراحی به دستان او و نتیجه جراحی، اطمینان و اعتماد داشته باشید.

 

 

از خودتان بپرسید:

 • آیا دوست دارم وقت خود را در طول روند، با این جراح سپری کنم؟
 • آیا می توانم در خصوص بی خطر و مناسب بودن این روند، به توصیه های این جراح اعتماد کنم؟
 • آیا در زمان پرسیدن کلیه سوالات مورد نظرم در طول روند، می توانم نسبت به این جراح احساس راحتی کنم؟
 • آیا می توانم در خصوص افشا کردن تمام تاریخچه پزشکی و عاداتم برای این جراح، به او اعتماد کامل داشته باشم؟

یک جراح زیبایی خوب به جلسه مشاوره به عنوان یک جلسه مهم طراحی شده برای تشخیص دقیق مشکل، کشف یک طرح درمان موثر و مشتق نمودن اطلاعات مرتبط از قبیل روش های جایگزین، خطرات و نتایج پیش بینی شده می نگرد.

مشاوره های رینوپلاستی با محوریت کسب اطلاعات دقیق و آسان تر نمودن تصمیم گیری پزشکی، بر اساس اطلاعات دقیق و صحیح می باشد. بسیاری از جراحان وقت اندکی را صرف آزمایش کردن و گوش کردن به بیماران خود نموده، توضیحات مختصری در خصوص مشکل و منطق درمان در اختیار بیمار قرار می دهند. در بسیاری از گزینه ها، یک تاریخچه کامل بیمار، آزمایش بینی او و توضیح کامل درمان توصیه شده و خطرات مرتبط با آن به کمتر از یک ساعت زمان نیاز دارد. برخی جراحان متعهد، این زمان را به بیمار خود اختصاص داده و حتی گاهی از تصویر سازی های کامپیوتری برای شبیه سازی تغییرات در کانتور بینی استفاده می کنند به طوری که بیمار بتواند راحت تر درباره اهداف زیبایی خود، تصمیم گیری کند.

 

 

ویژگی های بهترین جراح بینی چیست؟

از جمله مهم ترین ویژگی های بهترین جراحان بینی که حتماً باید حین انتخاب جراح بینی خود مد نظر قرار دهید عبارتنداز:

باوجدان بودن:

با وجدان بودن خصیصه بارز و مشترک همه جراحان بینی خوب می باشد. پزشکی که از وجدان کاری بالا برخودار باشد فقط منافع مالی خودش را در نظر نگرفته و جراحی زیبایی بینی را فقط برای اشخاصی انجام می دهد که اطمینان باشد این عمل جراحی برای آن ها عوارض خاصی به دنبال نداشته و با نتایج رضایت بخشی برای آن ها همراه خواهد بود.

صرف زمان کافی :

زمان لازم را برای بررسی وضعیت سلامت، اطمینان از وجود شرایط لازم برای جراحی در فرد صرف نموده، از سلایق و انتظارات او آگاه می شود.

از دیگر ویژگی های یک جراح بینی خوب می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • تجویز آزمایشات و عکسبرداری های لازم
 • داشتن قدرت تصور بالا
 • اشراف کامل و دقیق بر اصول زیبایی شناسی و ریاضی
 • مسئولیت پذیری
 • داشتن برخورد خوب با بیماران
 • صبور و باحوصله بودن
 • برخورداری از کارنامه کاری موفق
 • باتجربه بودن و داشتن مهارت کافی در زمینه جراحی زیبایی بینی
 • دارا بودن صلاحیت علمی از نظر وزارت بهداشت و غیره.

چنانچه قصد جراحی بینی در مشهد را داشته و به دنبال بهترین جراح بینی در مشهد هستید باید بگوییم دکتر محمدعلی زرین قلم از جمله جراحان بینی خوب در این شهر می باشد که کارنامه بسیار موفقی در زمینه جراحی زیبایی بینی دارد. با مشاهده به صفحه رسمی اینستاگرام ایشان می توانید نمونه کارهای شان را مشاهده کنید.