در مورد جراحی زیبایی بینی در مشهد :

جراحی زیبایی بینی در مشهد : داشتن صورتی جذاب به فاکتورهایی از قبیل تعادل و تناسب بین بخش های مختلف صورت بستگی دارد. بینی که در بخش جلویی و مرکز صورت واقع شده است، مبنای این حس تعادل زیبایی را تشکیل می دهد. با کمک یک جراح بینی ماهر و واجد شرایط، بینی را می توان تغییر شکل داده و برای ارتقا دادن زیبایی طبیعی بیمار، آن را پیرایش نمود.

 

جراحی زیبایی بینی در مشهد

 

رینوپلاستی چیست؟

رینوپلاستی یا جراحی تغییر شکل بینی، روند جراحی است که شکل، اندازه و تقارن بینی فرد را بهبود بخشیده و آن را در موقعیت متناسب تری با سایر بخش های صورت قرار می دهد. وقتی رینوپلاستی در دستان یک جراح زیبایی ماهر و واجد شرایط انجام شود، می تواند یک روند ارزنده و ارتقا دهنده کیفیت زندگی محسوب شود. بیماران اغلب متوجه می شوند که چهره کلی آن ها بهبود یافته است، چون بینی که اکنون شاهد آن هستند، کاملاً طبیعی به نظر می رسد، گویی از ابتدا با همان بینی متولد شده اند.

اگر قصد جراحی زیبایی بینی در مشهد را داشته و خواستار شناسایی بهترین جراح بینی مشهد هستید پیشنهاد می کنیم که به بخش گالری تصاویر یا صفحه رسمی اینستاگرام دکتر محمدعلی زرین قلم ، جراح بینی مشهد مشاهده کنید.

با رینوپلاستی چه تغییراتی می توانم در بینی ام ایجاد کنم؟

اهداف شکل دهی مجدد بینی برای بیماران کاملاً فردی می باشد. چون این بیمار است که تصمیم می گیرد که این جراحی بر روی بینی او انجام شود. با شکل دادن مجدد ساختارهای طبیعی از قبیل استخوان، غضروف و پوست، یک جراح زیبایی می تواند به کسب یک یا چند مورد از موارد زیر کمک کند:

 • صاف کردن بینی کج
 • صاف کردن قوز برآمده بر روی پل بینی
 • کاهش طول نوک بینی بسیار برجسته
 • پیرایش اندازه یک نوک بینی گوشتالو
 • باریک کردن بینی که برای صورت بسیار پهن است.
 • کاهش اندازه بینی که بسیار بزرگ است.
 • بازیابی تقارن بینی بعد از آسیب دیدن این اندام
 • درمان مشکلات تنفس از طریق باز کردن انسداد های ایجاد شده در مجاری بینی

آیا من داوطلب خوبی برای رینوپلاستی هستم؟

زنان و مردان در تمام سنین می توانند از رینوپلاستی بهره مند شوند. شکل دهی بینی یکی از رایج ترین روندهای جراحی زیبایی برای نوجوانان نیز محسوب می شود، اگرچه جراحان زیبایی همیشه در هنگام ارزیابی آمادگی بیماران جوان تر برای این جراحی، دقت ویژه ای را به کار می بندند. بینی باید از نظر فیزیکی به طور کامل رشد کرده باشد. رشد کامل بینی برای دختران در سن 16 سالگی و برای پسران در 17 سالگی اتفاق می افتد. همچنین بیمار باید از نظر روحی و درک روند جراحی زیبایی به بلوغ کامل رسیده باشد.

داشتن انتظارات منطقی از نتیجه جراحی برای بیماران در تمامی سنین از اهمیت بالایی برخوردار است. رینوپلاستی می تواند به شما در بهبود دادن بینی فعلی تان کمک کند، ولی نمی تواند یک ظاهر بی عیب و نقص را برای شما خلق کرده یا بینی شخص دیگری را به شما بدهد. یک جراح ماهر و واجد شرایط، کلیه شرایط محتمل را برای بیمار شرح داده و به شما در داشتن بینی که با ویژگی های منحصربفرد شما، طبیعی بنظر می رسد کمک می کند.

 

 

انتخاب یک جراح رینوپلاستی

رینوپلاستی یک روند بسیار پیچیده است که باید در دستان یک جراح زیبایی آموزش دیده و ماهر انجام شود. جراحی را انتخاب کنید که تجربه کاملی در زمینه جراحی زیبایی صورت داشته و رینوپلاستی را به عنوان بخش مهمی از کار خود انجام می دهد.

وقتی با جراحان بالقوه مشورت می کنید، در خصوص تعداد جراحی هایی که انجام داده اند سوال کنید.  همچنین حتماً عکس های قبل و بعد بیماران قبلی را نیز ببینید. نتایجی که مشاهده می کنید، باید در هر بیمار طبیعی بنظر برسد. شما باید از نتایجی که مشاهده می کنید خوشتان بیاید. این نشان می دهد که حس زیبایی دوستی جراح با این حس در شما همتراز است.

انواع رینوپلاستی

جراحی بینی بسیار شخصی است و در طول یک روند، برحسب آناتومی بیمار و تغییرات مطلوب، تکنیک های خاصی مورد استفاده قرار می گیرد که در هر بیمار، اندکی متفاوت با بیمار دیگر است. به طورکلی تکنیک های جراحی زیبایی، تحت یکی از دستاوردهای زیر انجام می شود:

رینوپلاستی باز

در رینوپلاستی باز یک برش کوچک در زیر نوک بینی بین سوراخ های بینی ایجاد می شود. این دستاورد به جراح بینی این امکان را می دهد تا به ساختارهای بینی دسترسی کامل داشته باشد و بتواند بینی را برای رسیدن به شکل مطلوب تراش دهد. به دلیل این دسترسی خوب، جراحان زیبایی معمولاً از دستاورد رینوپلاستی باز در بیمارانی که خواهان تغییرشکل جامع تری در بینی خود هستند استفاده می کنند. اسکارهای حاصل به خوبی در کانتورهای طبیعی بینی پنهان می شوند.

رینوپلاستی بسته

در رینوپلاستی بسته برش ها در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند. این دستاورد معمولاً در بیمارانی استفاده می شود که به تنظیمات جزئی تری در ساختار بینی برای دستیابی به بهبود های مورد نظر نیاز دارند. مزیت جراحی بینی بسته این است که بعد از جراحی هیچ اسکار قابل رویتی وجود ندارد. البته این دستاورد برای روندهای رینوپلاستی جامع تر مناسب نمی باشد.

مراقبت های بعد از رینوپلاستی

 • در طول 1 یا 2 هفته اول بعد از جراحی، بیماران کبودی و تورم را تجربه می کنند. در ابتدا شاید قادر به مشاهده بهبود های ایجاد شده در بینی در طول جراحی نباشید. ولی نگران نباشید.
 • بخش عمده ای از کبودی و تورم باید در طول 10 تا 14 روز بعد از جراحی فروکش کند.
 • بیشتر بیماران بعد از 1 یا 2 هفته بسته به سطح فعالیت مورد نیاز، می توانند به مدرسه یا محل کار خود بازگردند. معمولاً بعد از 3 هفته می توان همه فعالیت های نرمال را از سر گرفت. با این حال بر اساس دستورالعمل های جراح، فعالیت های خود را محدود کرده و تا زمان صلاحدید پزشک از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.
 • بینی جدید شما به سپری کردن روند بهبود ادامه خواهد داد.
 • هرچند بعد از فروکش کردن تورم و کبودی قادر هستید تغییرات ایجاد شده در بینی تان در طول رینوپلاستی را مشاهده کنید، ولی برجای ماندن مقدار جزئی از تورم، حتی تا یک سال طبیعی می باشد. البته بسیاری از افراد، متوجه این مقدار جزئی تورم در بینی شما نمی شوند.
 • نتایج حاصل از رینوپلاستی دائمی می باشد. از آنجایی که بینی جدید شما در تمام طول زندگی همراه شما خواهد بود. انتخاب یک جراح زیبایی واجد شرایط که بتوانید در سپردن نتیجه جراحی بینی تان به او اطمینان کنید از اهمیت زیادی برخوردار است.