جراحی بینی با هدف از بین بردن عیوب ظاهری بینی، ایجاد تناسب بین بینی و دیگر اجزای صورت و همینطور برطرف کردن مشکلات موجود در عملکرد بینی انجام می گیرد. جراحی بینی در مشهد در صورتی منجر به نتایج رضایت بخش خواهد شد که افراد برای انجام آن یک جراح مجرب را برگزیده و مشاوره های پیش از آن را جدی بگیرند. اگر هدف از جراحی رفع ایرادات ظاهری بینی باشد به آن عمل زیبایی و اگر هدف رفع ایراداتی همچون انحراف که در عملکرد طبیعی بینی اختلال ایجاد کرده اند باشد، به آن جراحی درمانی می گویند.

جراحی بینی در مشهد

بینی دارای چند نوع است؟

یکی دیگر از عواملی که در رضایتمندی بیمار از نتیجه جراحی بینی در مشهد ، تاثیر زیادی دارد، شناخت فرد از نوع بینی خود می باشد. افراد می بایست بدانند که نوع بینی آن ها چیست و چه ویژگی هایی دارد. باید بگوییم که بینی ها را با توجه به میزان ضخامتی که پوست و استخوان های آن ها دارد به دو نوع زیر تقسیم می نمایند:

 • بینی گوشتی: پوست این نوع از بینی ها کلفت و ضخیم بوده و در آن غدد فعال چربی وجود دارد، اگر افراد با دو سر انگشت نوک بینی خود را فشار دهند از آن چربی بیرون خواهد زد.

از دیگر ویژگی های بینی های گوشتی می توان به ضعیف بودن و استحکام کم استخوان ها و غضروف های آن ها اشاره نمود.

 • بینی استخوانی: این نوع از بینی دارای پوست نازک و مرغوب بوده و از استخوان هایی با استحکام بالا برخوردار است که وجود این ویژگی ها، جراحی کردن بینی های استخوانی را آسان تر از عمل کردن بینی های گوشتی کرده و معمولاً نتایج به دست آمده از آن ها بسیار راضی کننده و موفقیت آمیز می باشد.

جراحی بینی در مشهد از نوع گوشتی

بینی ها بر حسب شکل شان، در میان مردم و حتی متخصصان در الگوهای متفاوتی قرار می گیرند. یکی از این الگوها بینی های گوشتی می باشد.

علائم بینی گوشتی

 • بینی های گوشتی دارای ویژگی های آشکاری می باشند که عبارتند از:
 • پوست ضخیم در نوک بینی
 • حفره های آشکار بر روی پوست بینی
 • سوراخ های بینی پهن
 • نوک گوشتالو و بزرگ
 • بخش پهن در ناحیه تحتانی بینی
 • غضروف اسکلت ضعیف و نازک بینی

 

 

در جراحی کردن بینی گوشتی چه تکنیک هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

در بینی گوشتی هدف اصلی نازک کردن نیمه پایینی بینی تا حدامکان می باشد. شکل دادن نوک بینی هدف دیگر دنبال شده در این روند است. در این روند جراح غضروف بینی را با به کارگیری غضروف میانی خود بیمار تقویت می کند. در بینی گوشتی ، جراح از تراش دادن غضروف و استخوان بینی، جز در صورت وجود قوز بر روی سپتوم خودداری می کند. تکنیک های جراحی باز و بسته برای درمان بینی های گوشتی قابل استفاده است.

در جراحی به روش بسته جراح برش هایی را در داخل سوراخ های بینی جهت ایجاد تغییرات در بینی ایجاد می کند. دوره ریکاوری در این تکنیک کوتاه تر بوده و هیچ گونه اسکار قابل رویتی بر جای نمی ماند. ولی روش موثرتر برای جراحی بینی در مشهد تکنیک جراحی باز است. در تکنیک بسته بسته ، جراح به بخش های داخلی و نوک بینی دسترسی نداشته و میدان دید او از ساختارهای داخلی بسیار محدود است. ولی در جراحی بینی باز ، جراح به ساختار داخلی بینی دسترسی کامل داشته و با ظرافت و دقت بیشتری می تواند تغییرات لازم را ایجاد کند.

همچنین در این تکنیک علیرغم ایجاد یک برش خارجی در زیر بینی بین دو سوراخ بینی، جراح چنان ظرافتی را در ایجاد این برش اعمال می کند که بعد از سپری شدن دوره بهبود، عملاً هیچ اثری از اسکار باقی نمانده و همچنین به دلیل موقعیت قرار گرفتن این برش در زیربینی به ندرت قابل رویت می باشد.

آیا جراحی بینی گوشتی در مقایسه با سایر انواع بینی دشوار تر است؟

در واقع سطح دشواری جراحی کردن بینی های گوشتی و استخوانی یکسان است، ولی بینی های گوشتی اغلب به زمان ریکاوری طولانی تری نیاز دارند.

بهترین سن برای جراحی بینی در مشهد

این پروسه باید زمانی انجام شود که مولفه های صورت خصوصاً بینی کاملاً رشد کرده باشند، بنابراین اگر انگیزه شما برای جراحی کردن بینی ، درمان نقص هایی از قبیل نقص های مادرزادی یا انسداد یا ناهنجاری های بینی نیست، تا پایان سن بلوغ دست نگه دارید.

عمل کردن بینی  در دختران بعد از 14 سالگی و در پسران بعد از 16 سالگی قابل انجام می باشد. 18 سالگی که در آن کلیه مولفه های صورت به رشد کامل خود رسیده اند، سن مناسب برای انجام این روند محسوب می شود.

 

 

جراحی بینی گوشتی چقدر طول می کشد؟

زمان مورد نیاز برای عمل دماغ گوشتی، به شدت مورد و میزان ایرادات بینی بستگی دارد، ولی به طور کلی، هر نوع رینوپلاستی به 1 تا 3 ساعت زمان نیاز دارد.

اقدامات قبل از جراحی بینی در مشهد

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از انجام روند، یافتن یک جراح ماهر و با تجربه است.

 • دو هفته قبل از جراحی ، از مصرف داروهایی از قبیل آسپرین و داروهای ضد التهاب از قبیل ایبوپروفن یا ایندومتاسین که منجر به رقیق شدن خون می شوند خودداری کنید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید، حتماً پزشک را در جریان قرار دهید.
 • حداقل یک هفته قبل و دو هفته بعد از جراحی، سیگار نکشید و نوشیدن الکل را ترک کنید.
 • در جلسه مشاوره، در خصوص انتظارات و توقعات خود از جراحی با پزشک صحبت کنید.
 • در صورت داشتن تبخال یا سرماخوردگی بلافاصله به پزشک اطلاع دهید.
 • روز قبل از جراحی دوش بگیرید.
 • 8 ساعت قبل از جراحی ناشتا باشید.
 • لباس راحتی بپوشید که ترجیحاً از قسمت جلو با دکمه یا زیپ بسته شود.

اقدامات بعد از جراحی بینی در مشهد

 • استفاده از کمپرس سرد به مدت دو روزبعد از روند، می تواند به بهبود تورم صورت و بینی کمک کند.
 • کبودی، گلودرد، ترشح خون در چند روز اول بعد از جراحی، و نیز بی حسی اطراف بینی تا 3 هفته طبیعی است.
 • توصیه می شود که در طول 1 تا 2 روز بعد از جراحی، سر خود را در موقعیت بالاتر نسبت به بدن قرار دهید. از خوابیدن به پهلو به مدت دو هفته خودداری کنید چون فشار بالشت باعث بدشکل و متورم شدن بینی می شود.
 • استخر، سونا، جکوزی، شیرجه زدن، پرش کردن و حمام آفتاب گرفتن تا 6 ماه ممنوع می باشد.
 • دو هفته بعد از جراحی می توانید پیاده روی کنید، ولی از انجام فعالیت های ورزشی سنگین تا 6 ماه خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض حرارت و نور خورشید به مدت 3 هفته خودداری کنید، چون حرارت می تواند باعث افزایش تورم شود.

 

 

آیا بینی گوشتی بعد از جراحی به شکل اولیه خود باز می گردد؟

باور عموم بر این است که بینی های گوشتی، کاندیداهای خوبی برای رینوپلاستی نمی باشند چون بعد از جراحی به شکل اولیه خود باز می گردند. ولی امروزه، وجود تکنیک های جدید، این مشکل را حل کرده است.

تفاوت جراحی بینی در مشهد به فرم طبیعی و فانتزی

جراحان بینی پیش از انجام عمل جلسه مشاوره ای را به منظور آگاهی از انتظارات بیمار از نتیجه عمل جراحی زیبایی ترتیب می دهند، سپس با در نظر گرفتن توقعات فرد، نوع بینی و تناسب بینی با دیگر اجزای چهره بهترین فرم بینی را برای شخص در نظر می گیرند.

 • بینی فانتزی : در این فرم از بینی نه تنها ایرادات ظاهری بینی همچون بزرگ بودن حفره ها برطرف می شود بلکه تغییراتی مانند کوچک نمودن زیاد، سربالا کردن و ایجاد قوس در بینی ایجاد می شود. برای ایجاد تمام این تغییرات لازم است تا بینی غضروف های محکمی داشته باشد تا بتوان تغییرات مورد نظر را بر روی آن ها اعمال نمود و همچنین دارای پوست نازکی باشد تا تغییرات اعمال شده به خوبی قابل مشاهده باشد، لذا بینی های گوشتی را نمی توان به این فرم جراحی کرد و تنها بینی های استخوانی قابل جراحی به فرم فانتزی هستند.
 • بینی طبیعی: در جراحی به فرم طبیعی ایراداتی که ظاهر بینی را تحت تاثیر قرار داده اند برطرف خواهند شد و تغییراتی همچون قوس زیاد در آن ها ایجاد نخواهد گردید، به همین دلیل این فرم از بینی مناسب افرادی است که تمایلی به ملموس بودن نتیجه عمل دماغ در صورت خود ندارند.

هزینه جراحی بینی در مشهد

این عمل در مشهد قیمت مشخص و معینی ندارد و تعیین آن به فاکتورهای بسیاری مانند میزان ایرادات موجود در بینی، نوع بینی، هزینه بیمارستان یا کلینیک و غیره بستگی دارد. چنانچه قصد جراحی بینی در مشهد را داشته و خواستار اطلاع از هزینه دقیق جراحی خود هستید می توانید به مطب دکتر محمدعلی زرین قلم ، جراح بینی مشهد مراجعه نموده و همچنین با مراجعه به صفحه رسمی اینستاگرام ایشان نمونه کارهای شان را مشاهده کنید.